Na pewno niejeden raz słyszałaś o tych „idealnych” podróbkach, pewnie nawet widziałaś ogłoszenia z opisem „jakość 1:1”. Ale czy podróbek naprawdę nie da się odróżnić?

Portfel Louis Vuitton: cena

W tej chwili tego portfela ze zdjęć nie ma w ofercie marki, ale jest w miarę podobny o nazwie Sarah. Kosztuje 475 euro i jest to jeden z tańszych produktów marki Louis Vuitton. Co za tym idzie, jeśli ktoś oferuje Ci nowy, oryginalny portfel za jakieś 400 zł, bądź bardzo ostrożna. Wiadomo, trafiają się okazje, ale bardzo rzadko. Podobnie z używanym portfelem – niezależnie od stanu, zwykle kosztują około 50% ceny nowego portfela.

Portfel Louis Vuitton: wygląd z zewnątrz

portfel louis vuitton wyglad zewnatrz

Wprawne oko wychwyci różnice między oryginałem a podróbką (podróbka po lewej). Rozłożenie wzoru LV jest nieco inne, bo widocznie inny jest rozmiar podróbki albo proporcja nadruku na materiale, z którego ją wykonano. Ale to wymaga dobrego oka. Dla większości ludzi wystarczy to, że monogram jest w miarę podobny do oryginału, nie jest przekrzywiony.

Portfel Louis Vuitton: układ przegródek

portfel louis vuitton uklad przegrodek

To też jest coś, co można rozpoznać tylko przez porównanie – i sama musiałam to sprawdzić, bo nie znam na pamięć wyglądu wszystkich torebek i akcesoriów Louis Vuitton. Dlatego tak ważne jest, żeby zawsze szukać, jak wygląda produkt, który ktoś oferuje, w autoryzowanym sklepie, na oficjalnej stronie internetowej albo w sprawdzonym second handzie.

Portfel Louis Vuitton: kod produkcji

portfel louis vuitton kod produkcji

Od dawna, kod produkcji marki Louis Vuitton składa się z dwóch liter i czterech cyfr, którymi opisane jest miejsce i data produkcji (wyrażona w tygodniach danego roku). Tutaj mamy sześć znaków, ale pięć z nich to cyfry! Nie było nigdy takiego układu kodu produkcji produktów Louis Vuitton.

Umiejscowienie kodu też się nie zgadza – ale zdarza się, że kod produkcji jest przenoszony w miarę powstawiania akcesoriów. Czasem zmieniają się też detale wykończenia – ale zwykle w sprawdzonych miejscach da się znaleźć dane o tym.

Dodatkowo, widać na zdjęciu podróbki, że ściegi są nierówne, a z boku wychodzi jakiś nieodcięty kawałek materiału. Nic takiego nie znajdziesz w oryginalnym produkcie.

Portfel Louis Vuitton: napis wewnątrz

portfel louis vuitton napis wewnatrz

To jest największy błąd i zarazem najłatwiejszy do zauważenia: nie zgadza się czcionka. Wszystkie napisy na torebkach i akcesoriach Louis Vuitton są pisane w ten sam sposób, według tego samego schematu i tą samą czcionką – jeśli więc to się nie zgadza, to nic się nie zgadza.

Wszystkie zdjęcia oryginalnego portfela pochodzą z Malleries, jednego ze sprawdzonych sklepów second hand, który polecam.

Jeśli podobał Ci się ten poradnik, polecam też teksty o tym, jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton Montsouris i jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube6k
Instagram5k