Dziś to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli porównanie. Torebka to nie wszystko – pieniędzy i kart nie wypada nosić luzem, trzeba mieć elegancki dodatek, pasujący do całości. Albo i nie trzeba, ale chce się go mieć. Niestety, w Polsce nadal nie ma butiku marki Prada, więc najprostsza metoda to wycieczka. Można do Pragi, można do Berlina. Jak kupić oryginalny portfel Prada?

Wszystkie zdjęcia oryginalnego portfela zrobiła dla mnie Małgorzata z bloga Disa.pl

Jak kupić oryginalny portfel Prada: cena

 

Oryginalny portfel Prada kosztował 350 euro w roku 2012. 7 lat później, ceny są o wiele wyższe – na stronie Prady podobny w kształcie portfel malowany we wzorki kosztuje 770 dolarów, a w moim ulubionym komisie online, Malleries, znalazłam używany za 599 dolarów.

Co za tym idzie: jeśli ktoś oferuje Wam portfel Prada za 300 zł, to darujcie sobie dalszą rozmowę.

Jak kupić oryginalny portfel Prada: certyfikaty

Metodą używaną przez Pradę do potwierdzenia oryginalności produktu jest certyfikat. Przy kupnie, karta po prawej jest wypełniana, co widać na zdjęciu. Ale czasem ktoś sprzedaje używany produkt i może nie mieć już kompletu, certyfikat może się zagubić – więc jego obecność nie jest jedynym sposobem określenia oryginalności.

Jak kupić oryginalny portfel Prada: detale

O wiele lepszą metodą oceny oryginalności jest przyjrzenie się detalom. Uważne przyjrzenie – dlatego, kiedy ktoś prosi mnie o ocenę autentyczności jakiegoś produktu, zawsze proszę o dużo zdjęć i nalegam, żeby były wyraźne, doświetlone, robione na wprost a nie pod kątem.

Porównajmy suwaki. Oryginalny jest zakończony skórzanym uchwytem, podróbka ma metalowe zakończenie.

Teraz wnętrze. Tu trzeba zauważyć dwie zasadnicze różnice: oryginał ma metalowy suwak ze skórzaną końcówką także wewnątrz, w podróbce jest to tańszy suwak plastikowy. Podróbka ma z kolei podszewkę w logo marki Prada – coś, co nie pojawia się w portfelach. Oryginalny portfel Prada nie ma podszewki z materiału (to jest zarezerwowane dla torebek).

Jak kupić oryginalny portfel Prada: podsumowanie

Oryginał jest o wiele lepiej wykonany, bardziej estetyczny, nie wygląda tanio. Na pewno wytrzyma dłużej niż podróbka, a gdyby coś się stało, w butiku masz szansę złożyć reklamację czy poprosić o naprawę.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel Prada, poniżej mam dla Ciebie kilka propozycji bardziej przystępnych cenowo, z różnych sklepów.