Cierpliwość nie jest moją mocną stroną. Niestety, to dotyczy też zabiegów pielęgnacyjnych. Na myśl o tym, że mam zamknąć się na godzinę w łazience i nawilżać, odżywiać, ścierać i wcierać, robi mi się słabo. Nie, żebym miała niewygodną łazienkę – jest duża, można leżeć w wannie, można wejść pod prysznic, można się przeglądać w lustrze… Ale lubię kosmetyki, które działają szybko.

Preparat Clinique City Block Purifying Charcoal Mask & Scrub jest właśnie taki. Wystarczy nałożyć go na czystą skórę, odczekać 3-5 minut, a potem zmyć ciepłą wodą. Co więcej, przy zmywaniu robi się peeling! W ciągu tych kilku minut maska wysycha na twarzy i z ciemnoszarej robi się bardziej niebieska. Jeśli chcesz śmiertelnie wystraszyć kuriera albo sąsiadkę, sprawdzi się w 100%. Jeśli wolisz coś bez peelingu, Monika z PerfectBasic pisze o masce NightWear Plus 3-Minute Detox Mask Estee Lauder.

Co do działania – ja jestem zachwycona. Maska zawiera węgiel i glinkę, więc oczyszcza skórę i lekko ściąga pory, a peeling dodatkowo wygładza. Lubię mocne peelingi, a ten taki jest – trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć. Zwykle używam Clinique City Block Purifying Charcoal Mask & Scrub raz w tygodniu – mam wrażenie, że to w zupełności wystarczy, a zbyt częste używanie może mieć złe skutki, jeśli za każdym razem będzie się mocno ścierać skórę. Co za tym idzie, tuba o pojemności 100 ml wystarczy na kilka miesięcy stosowania.

Mimo upływu lat, nadal mam skórę mieszaną, z tendencją do przetłuszczania się, więc ta maska / peeling jest dla mnie bardzo dobra. Nie polecam jej nikomu o suchej, cienkiej skórze – oczyszczające działanie węgla i glinki oraz mocny peeling nie zrobią tu niczego dobrego.

Cena: 129 zł / 100 ml, do kupienia między innymi w perfumeriach Sephora (tak, na stronie perfumerii jest napisane, że pojemność to 150 ml, ale moja tuba ma 100 ml i nie widziałam innego wariantu)

Ważne: linki w tekście to linki afiliacyjne. Jeśli klikniesz taki link i dokonasz zakupów online, dostanę od sklepu prowizję od Twoich zakupów – niezależnie od tego, czy kupisz opisywany produkt, czy cokolwiek innego. Dziękuję!