Piszę ten tekst z mojego doświadczenia – bywam na targach motoryzacyjnych i zwykle nie ograniczam się do spaceru po stoiskach, ale mam długą listę rzeczy do zrobienia. Jeśli Ty też jeździsz na targi branżowe, to moje rady, jak przetrwać dzień na targach,  mogą się okazać pomocne.

Jak przetrwać dzień na targach: wygodne buty

Jeśli nie pojawiasz się jako hostessa (chociaż coraz więcej firm z „mojej” branży ubiera cały zespół w jednakowe, wygodne spodnie, bluzy czy polo i sportowe buty), możesz sobie darować szpilki. Nawet jeśli musisz być w jakiegoś rodzaju garniturze, znajdź wygodne baleriny. Wygodne znaczy takie, które już znasz, w których wytrzymasz 12 godzin i które mają na tyle lekką podeszwę, żeby nie męczyć, ale na tyle sztywną, żebyś nie czuła każdej nierówności pod wykładziną.

Jeśli możesz, załóż buty sportowe. Ja ostatnie targi spędziłam w moich wiernych adidasach Stan Smith, które bardzo polecam. Pasują do wszystkiego, o ile smart casual jest akceptowane.


Jak przetrwać dzień na targach: okulary

Jeśli masz wadę wzroku, daruj sobie tego dnia szkła, wybierz lekkie, wygodne oprawki. Suche powietrze, ostre światło i klimatyzacja to najgorsze warunki dla oczu. Miej też w kieszeni albo torebce (o której za chwilę) krople do oczu. Ja kupuję niedrogi Starazolin, nawilża oko na tyle, ile potrzeba.

Jak przetrwać dzień na targach: bagaż

Polecam małą torebkę i osobną torbę na laptopa. Po co dwie jeśli można mieć jedną, dużą? Bo im większa torba, tym więcej rzeczy dźwigasz na wszelki wypadek. W torebce miej portfel, telefon, chusteczki do nosa i krople do oczu, a w torbie na laptopa – laptopa i wizytówki. Torba na laptopa powinna mieć długi pasek – noś ją na ukos, kiedy tylko możesz.


Jak przetrwać dzień na targach: makijaż

Proponuję minimalny makijaż. Wiem, jak to bez tapety do ludzi, niemożliwe. Ale w tych reflektorach i tak Ci się wszystko rozmaże, chyba że spryskasz się utrwalaczem, ale wtedy będzie Cię po paru godzinach swędzieć skóra. Mój zestaw minimum to krem matujący i kredka do brwi. Do ust tylko balsam, żadnych szminek.

Jak przetrwać dzień na targach: woda i inne napoje

Pij wodę na każdym stoisku, kawę sobie daruj. Zwykle i tak jest średniej jakości. Jeśli wyjazd jest dłuższy niż na jeden dzień, ostrożnie z winem do kolacji. Następnego dnia trudno będzie wstać odpowiednio wcześnie.

Jak przetrwać dzień na targach: po targach

Po powrocie do domu, zadbaj o dobry sen. Żadnego nocnego ogarniania Excela. Wyłącz komórkę, weź prysznic, zmyj makijaż i kładź się spać. Następnego dnia wieczorem możesz zrobić coś ekstra dla siebie: peeling ciała, masaż stóp, na twarz maska nawilżająca.