Wiele kobiet marzy o blond włosach i może to marzenie szybko spełnić decydując się na koloryzację. Nie musicie wcale martwić się o to, że blond włosy nie będą Wam pasować, w końcu pasują one każdej z nas i to niezależnie od typu urody i oprawy oczu. Jednak kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie odcienia. Dziś podpowiemy Wam jak to zrobić.

Zimny blond – to musisz wiedzieć

Już na początku warto wiedzieć, że zimny blond to nie jeden kolor, ale cała gama odcieni o chłodnym wykończeniu, a więc mamy tutaj na myśli jasne, chłodne odcienie przechodzące w szarości, ale i ciemniejsze z pigmentami przypominającymi kolor miodu faceliowego. Zimny blond nie ma jednak w sobie pigmentów żółtych czy też rudawych. To odcień, który gdy jest odpowiednio dobrany do typu urody sprawia, że rysy twarzy są odmłodzone, a to tego kolor powoduje, iż włosy wydają się gęstsze. Zatem komu najlepiej pasuje taki odcień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż pasuje on kobietom o chłodnym typie urody, a więc kobietom z jasną, wręcz porcelanową cerą, a także osobom o różowym zabarwieniu cery z oczami w kolorze niebieskim czy ciemnobrązowym, bez złotych czy piwnych refleksów. Ice blonde, czyli zimny blond to nie tylko kolor włosów. Otóż dzięki nowej fryzurze można zyskać pewność siebie, ale też poczuć się młodziej. Odwrócicie także uwagę od niedoskonałości na twarzy. Zatem to coś więcej niż tylko koloryzacja.

Ciepły blond – dla kogo jest idealny?

Skoro o zimnym blondzie już było, to czas przejść do ciepłego odcienia. Zacznijmy może od tego, że kolor ciepłego blondu to odcień włosów, który ma wiele Słowianek. Włosy nie są bardzo jasne, nie przechodzą też w szarości, za to mają złote czy wręcz żółte refleksy, które podkreślają jeszcze promienie słońca. Można zdecydować się na różne odmiany ciepłego blondu, do których należy choćby wanilia, miód gryczany czy też bursztyn. Najlepiej w ciepłych odcieniach prezentują się kobiety, które mają ciemną oprawę oczu i brwi. Pasuje on zarówno brunetkom, jak i szatynkom. Niewątpliwie również ten odcień blondu odmładza i podkreśla urodę. Dzięki niemu rysy twarzy wydają się łagodniejsze. Jeżeli jednak Wasza skóra ma lekko żółtawy odcień, zaś włosy mają kolor mysi, to również i Wy nie musicie rezygnować z koloru blond. Tak jak wspominaliśmy pasuje on każdej kobiecie, tyle tylko, że musi być właściwie dobrany. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na koloryzację ombre, a więc włosy u nasady należy rozjaśnić o dwa tony, za to pozostałe włosy powinno się rozjaśnić o 3-4 tony i nadać im kolor miodowy. Dzięki temu powstanie ciekawy, choć bardzo subtelny kontrast, ale efekt wow jest gwarantowany.

Jak dbać o włosy blond?

Oczywiście to nie wszystko co musicie wiedzieć. Aby włosy pięknie się prezentowały, trzeba o nie dbać, a to oznacza przede wszystkim nawilżanie. Niestety włosy blond podatne są na puszenie i przesuszanie. Z tego też powodu codziennie trzeba dostarczać im solidną porcję nawilżenia. Poza stosowaniem odżywek z dodatkiem keratyny czy miodu trzeba też stosować olejek kokosowy na końcówki. Raz w tygodniu należy wykonać olejowanie całych włosów. I tutaj również najlepiej postawić na olejek kokosowy, który nie spowoduje żółtych refleksów na Waszych włosach. Zalecamy także stosowanie wcierek, choćby z ogórka. Skórę głowy oraz włosy można jeszcze nawilżać stosując świeży sok z aloesu. Po około 10 minutach od nałożenia należy go spłukać.

Artykuł sponsorowany