Za każdym razem, kiedy biorę się za pisanie o jakimś olejku do mycia twarzy, zamyślam się nad tym, jak dużo może się zmienić, jeśli odważy się czegoś spróbować. Od lat używałam (i nadal używam!) pianki do mycia twarzy, olejki jakoś średnio mnie pociągały. Ale użyłam pierwszego, drugiego i teraz wiem, że dobrze wybrany olejek do mycia twarzy to bardzo ważny element pielęgnacji skóry. Olejek Creamy Moringa For You to kolejny cichy hit – i o nim dziś opowiadam.

W zasadzie odkąd Creamy dostało nagrodę Glammies za ten produkt, nie jest to już marka aż tak niszowa, bo dużo dziewczyn czytuje Glamour i idzie za propozycjami kosmetyków opisanymi w magazynie, ale ja testowałam go wcześniej – na przednówku, wiosną i teraz, kiedy pogoda jest bardziej letnia. Sprawdził się doskonale!

Olejek Creamy Moringa For You: skład

Kosmetyki z krótkim składem to nadal rzadkość, a tu są tylko trzy składniki: olej moringa o działaniu odżywczym i przeciwzapalnym, olej migdałowy, odpowiedni nawet dla skóry wrażliwej oraz substancja myjąca z orzechów drzewa kokosowego – producent informuje, że ta delikatna emulsja sprawia, że na skórze nie zostaje tłusta warstwa.

Olejek Creamy Moringa For You: stosowanie

O ile dla mnie nie jest to kosmetyk do używania rano, do oczyszczenia skóry po nocy, to po całym dniu, kiedy chcę zmyć z twarzy makijaż, zanieczyszczenia i przygotować skórę pod pielęgnację, jest to wymarzony produkt. Olejek jest bardzo treściwy, wystarczy go kilka kropel i rzeczywiście pod wpływem zmieszania z wodą powstaje emulsja. Zmywanie makijażu z twarzy jest łatwe i przyjemne, skóra nie jest ściągnięta. Jak chodzi o demakijaż oczu, wolę inne preparaty – po olejku zawsze mam kłopoty z ostrością widzenia, w oku zbierają się resztki kosmetyku. Lubię też zmyć olejek ze skóry bawełnianą ściereczką, nasączoną ciepłą wodą – to mini-peeling, bardzo dla mnie skuteczny.

Olejek Creamy Moringa For You: moja opinia

Jeśli nigdy dotąd nie używałaś olejku do twarzy, bardzo zachęcam Cię do zmiany nawyków. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, to nie jest preparat tylko do skóry suchej, wręcz przeciwnie. Olejek Creamy Moringa For You jest szalenie wydajny (podejrzewam, że przez kilka miesięcy zużyłam może połowę ze 100 g), nietrudny w stosowaniu, nie wymaga wywrócenia do góry nogami całego rytuału pielęgnacyjnego. Co więcej, Creamy to młoda, polska marka z dobrymi pomysłami, a dobre pomysły warto wspierać.

Cena: 69 zł / 100 g, do kupienia w atelier Creamy oraz w sklepie internetowym Creamy.