Krem ultra-nawilżający? Poproszę. Poza wieloczynnościowymi preparatami, które mają ujędrniać, odżywiać, poprawiać kolor skóry i tak dalej, warto jest mieć jeden-dwa sprawdzone produkty, których jedynym działaniem jest nawilżanie. Tyle tylko, że muszą dobrze nawilżać. Czy krem Belif The True Cream Aqua Bomb to dobry wybór?

Z marką miałam okazję zapoznać się podczas spotkania organizowanego przez Sephorę – to tam kosmetyki Belif są dostępne. Przemiła przedstawicielka marki opowiadała o mi o dobroczynnym działaniu kosmetyków, o specjalnej wodzie użytej w składzie i o dbałości o szczegóły. Kiedy więc znalazłam krem w torbie z kosmetykami, jakie otrzymałam, natychmiast przystąpiłam do testów.

Krem Belif The True Cream Aqua Bomb: obietnice

Producent obiecuje przede wszystkim intensywne nawilżenie, odpowiednie do każdego rodzaju skóry. Lekka, żelowa formuła orzeźwia, wtapia się w skórę, krem ma być doskonały dla cer mieszanych i tłustych. Nawilżona skóra ma dobrze wyglądać, a zawartość wyciągu z przywrotnika ma chronić dodatkowo przed wolnymi rodnikami.

Krem Belif The True Cream Aqua Bomb: skład

W składzie mamy wodę (oczywiście), środek poprawiający konsystencję, glicerynę – silny nawilżacz, silikon (to bardzo dobrze, silikony nie szkodzą skórze, wbrew temu, co mogłaś przeczytać) i alkohol denaturowany. Na tym skończyłam lekturę (długiej) listy składników, bo alkohol w tej formie i na tak wysokim miejscu w składzie oznacza, że kosmetyk może podrażniać skórę.

Krem Belif The True Cream Aqua Bomb: moja ocena

Przyznaję, obietnica kremu-żel nawilżającego bardzo do mnie przemówiła, bo w lecie lubię takie właśnie preparaty włączyć do mojego planu pielęgnacji, ale miły w dotyku i aplikacji krem to nie wszystko, trzeba czytać skład. Ja przeczytałam – i dlatego krem Belif The True Cream Aqua Bomb nie wszedł do mojej regularnej rotacji. Patrząc na skład, o wiele lepszym wyborem może być krem Belif The True Cream Moisturising Bomb – będę na niego polować w Sephorze.

O kosmetykach Belif pisała też Monika z Perfect Basic. Wygląda na to, że tylko krem Belif The True Cream Aqua Bomb to słabe trafienie – ale chyba każdej marce zdarzają się wpadki.

Krem Belif The True Cream Aqua Bomb kosztuje 149 zł / 50 ml. Kosmetyki Belif kupisz w perfumeriach Sephora.