O kosmetykach piszę od kilkunastu lat – zaczynałam jeszcze w Usenecie (ręka do góry, kto wie, co to takiego), potem pracowałam w Kafeterii i tak dalej. Przetestowałam na pewno setki kosmetyków, samych kremów do twarzy pewnie kilkadziesiąt. Było wiele bardzo dobrych, ale w każdym potrafiłam znaleźć jakiś minus. A gdyby tak mieć krem stworzony specjalnie dla mnie?

Krem Creamy – o marce

I tu wchodzi marka Creamy. Stworzyły ją dwie kobiety – farmaceutka z doświadczeniem w tworzeniu kosmetyków i znawczyni egzotycznych, haitańskich składników. Skutkiem jest marka kosmetyków szytych na miarę – wystarczy zjawić się w atelier albo wypełnić krótki, ale rzeczowy formularz na stronie internetowej, żeby w laboratorium Creamy powstał kosmetyk jedyny w swoim rodzaju, idealnie dopasowany do potrzeb.

Krem Creamy – składniki

Są też kosmetyki gotowe – dla niecierpliwych (to ja!) i niezdecydowanych. Miałam okazję testować krem Creamy Moringa For You i jestem zachwycona. Teraz, na zimę, w sezonie grzewczym, jest wymarzony. Oleje moringa, arganowy i jojoba gwarantują odżywienie skóry, jest dobroczynna witamina E, jeden z najbardziej popularnych składników kosmetycznych, są ujędrniające skórę ceramidy i łagodzący hydrolat różany. Krem jest bardzo treściwy, na skórze lekko się rozprowadza, wystarczy naprawdę odrobina. Na dzień trzeba go używać wyjątkowo oszczędnie, inaczej zostawi świecącą warstewkę na skórze. Nie miałam problemu z połączeniem go zresztą pielęgnacji (o olejku Creamy do twarzy napiszę innym razem).

Krem Creamy – moja opinia

Czy kremy Creamy to przełom? Na pewno nie są to przełomowe składniki, ale przełomem jest możliwość precyzyjnego dopasowania ich do siebie i swoich potrzeb, stworzenia produktu na miarę. Wielokrotnie pisałam, że nie ma kosmetyków idealnych, są tylko idealnie dobrane. Tutaj można mieć właśnie to – idealne dopasowanie do potrzeb. Krem Creamy Moringa For You, który testowałam, jest świetny, ale zachęcam do zamówienia produktu indywidualnie przygotowanego. Ja na pewno tak zrobię.

PS Monika z PerfectBasic wymienia Creamy na liście swoich ulubionych kosmetyków 2017 roku – jeśli jeszcze nie czytałaś, polecam!

Krem Creamy Moringa For You kosztuje 199 zł / 30 g, kupisz go w warszawskim atelier Creamy i online: www.creamy.pl