Podróbki wysokopółkowych produktów to jedno. Torebki Vuitton, Chanel, Prada za kilkaset złotych są częste, ale tak naprawdę, największym problemem są podróbki dóbr średniopółkowych. Dziś o podróbkach zegarków Casio G-Shock Ga-100.


Co do podróbek ze średniej półki, mam zasadnicze przemyślenie: drodzy nabywcy podróbek zegarków Casio, butów Nike i okularów Ray-Ban: piłujecie gałąź, na której siedzicie. To nie są dobra za kilkanaście tysięcy złotych, gdzie kupienie podróbki uzasadniacie sobie tym, że i tak w życiu Was nie będzie na takie coś. Ale do diabła, stać Was chyba na zegarek, okulary czy buty za 450 zł? Czy nikt z Waszych znajomych nie pracuje w handlu? Może w salonie Time Trend, a może w Sizeerze? Im mniejszy obrót w takim salonie, tym mniejsze szanse na utrzymanie przez taką osobę zatrudnienia. Sorry, ale taka jest rzeczywistość. Kupowanie oryginalnych produktów w sklepach, które odprowadzają podatki – to według mnie dowód na patriotyzm.

Jak rozpoznać podróbkę Casio G-Shock Ga-100 – miejsce zakupu

Jeśli jest do kupienia na Facebooku, to jest fejkiem, już. Nie ma dyskusji, dealerzy Casio nie mają „butików” na Facebooku, gdzie wystawiają zegarki Casio G-Shock, torebki Michael Kors i testery perfum.

Jak rozpoznać podróbkę Casio G-Shock Ga-100 – na co zwrócić uwagę

Zwróć uwagę na jakość. Większość nieoryginalnych zegarków jest wykonana z dużo gorszych materiałów niż oryginał i po tym można je bardzo łatwo rozpoznać. W podróbce szybka wykonana jest cienkiego tworzywa sztucznego, które bez problemu można wgnieść palcami. Oczywiście, przy sprzedaży przez internet wiele Ci to nie da, ale jeśli przyjdzie do biura pan z torbą-przemytniczką pełną zegarków, to wiesz, na co zwrócić uwagę. O ile w ogóle zakładasz, że pan może mieć oryginały.

Casio G-Shock Ga-100 detale

Detale. Mała wskazówka (ta na małej tarczy) w podróbkach zwykle jest nieruchoma i skierowana na cyfrę „50”. Co więcej, niezależnie od wariantu jest w kolorze szarym, często nie ma też w niej otworów, jakie są w oryginalnej wskazówce.

Napisy. Podróbka nie ma najczęściej napisu „1/1000 sec” oraz „Shock Resist”.

Casio G-Shock Ga-100 porownanie

Jak rozpoznać podróbkę Casio G-Shock Ga-100 – kolory

Większość nieoryginalnych zegarków ma wyświetlacz w odcieniu zieleni, oryginał jest raczej szary. No i paski – jest ileś tam wariantów kolorystycznych wszystkich G-Shocków, ale Casio G-Shock Ga-100 nie występuje we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli masz wątpliwości, idź do sklepu, spytaj sprzedawcę.

Casio G-Shock Ga-100 podrobki

Jeśli masz pytania o zegarek Casio (albo o inny produkt), pisz na podrobkowowielkie+casio@gmail.com.

Poradnik powstał we współpracy z firmą Zibi, dystrybutorem zegarków Casio w Polsce.