Klasyczne Porsche są przepiękne – zresztą, wszystkie klasyczne samochody mają swoich fanów. Niestety, nawet najlepiej zachowany model będzie koszmarnie wyglądać, jeśli na przyssawce doczepimy telefon, w dodatku podpięty na kablu. O radiach z wyświetlaczem w delfiny nawet nie wspominam, bo to zgroza.

Powstało dedykowane rozwiązanie dla posiadaczy klasycznych Porsche – radioodtwarzacz z nawigacją dla klasycznych samochodów sportowych. Specjalnie zaprojektowana jednostka łączy charakterystyczną dla epoki „analogowej” estetykę z zaletami nowoczesnej technologii i pasuje do kieszeni 1DIN. Do obsługi urządzenia służą dwa pokrętła, sześć przycisków oraz dotykowy ekran o przekątnej 3,5 cala.

Nowy radioodtwarzacz jest dostępny z dwoma typami pokręteł, stylizowanymi zgodnie z obowiązującymi przed laty trendami. Pasuje do wszystkich generacji 911 począwszy od lat 60. aż do ostatniej serii z silnikami chłodzonymi powietrzem – 993 z połowy lat 90., a także do wcześniejszych modeli napędzanych jednostkami umieszczonymi z przodu lub centralnie.

Poza radioodbiornikiem i precyzyjną nawigacją urządzenie wyposażono w łączność Bluetooth służącą do komunikacji ze smartfonem oraz w interfejsy dla zewnętrznych źródeł muzyki. Za ich obsługę odpowiada ekran dotykowy. Zintegrowany wzmacniacz o mocy 4x45W można podłączyć bezpośrednio do głośników lub, za pomocą opcjonalnego kabla, do oryginalnego systemu audio. Ponadto, jednostka dysponuje dwoma mikrofonami: wbudowanym i zewnętrznym.

W Niemczech nowe radio z nawigacją jest już dostępne u partnerów Porsche Classic lub w Centrach Porsche w cenie 1184 euro z VAT.

www.porsche.pla. nowa_kolekcja_09032015_750x100