Chusty Alexander McQueen z charakterystycznym motywem czaszki to popularne akcesorium. Co prawda gwiazdom się już opatrzyło, ale nadal jest w sprzedaży i nadal jest podrabiane. Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen?

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – cena

Przede wszystkim, jeśli ktoś sprzedaje chustę Alexander McQueen z metką z ceną 220 dolarów za 150 zł (albo nawet za 300 zł), to marnie widzę oryginalność chusty. Podwójnie, jeśli ma kilkanaście wariantów kolorystycznych.

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – kolory

Co do wariantów – po dziesięciu latach od premiery chusty Alexander McQueen nie podejmuję się odpowiadania na pytanie „czy był taki wariant”. Kieruj się innymi wskazówkami, jak poniżej.

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – wymiary

Wymiary chusty to 104 x 120 cm. Jest to też napisane na metce:

chusta mcqueen metka2

 

chusta mcqueen metka1

Jako ciekawostka – tak wygląda metka z Net-A-Porter:

chusta mcqueen metka nap2

 

chusta mcqueen metka nap1

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – logo

Logo marki Alexander McQueen jest na chuście nadrukowane, nie jest elementem wybarwienia. Popatrz na to zdjęcie oryginału – widać, że napis ma inny odcień niż wzór czaszek. Jeśli możesz, poproś sprzedawcę o zdjęcie chusty pod światło – logo będzie wyglądało, jakby było w innym kolorze niż czaszki.

chusta mcqueen logo oryginal

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – czcionka

Logo wygląda w konkretny sposób – zwróć uwagę na czcionkę w słowie „Alexander” i na wygląd litery Q (z literą C w środku). Zwykle nie ma podróbek, które miałyby coś nie tak z tym ułożeniem Q i C, ale Q na większości podróbek ma krótszą nóżkę. Poza tym, cały napis jest jakiś koślawy.

chusta mcqueen logo fake3

 

chusta mcqueen logo fake2

chusta mcqueen logo fake1

Jeśli ktoś tanio sprzedaje używaną chustę, poproś o wyraźne zdjęcia. Po pierwsze, dzięki temu rozpoznasz, czy to oryginał (widuję oferty ze zdjęciami skradzionymi ze sklepów internetowych), a po drugie, ocenisz stan chusty. Ona jest raczej delikatna i jeśli ktoś się z nią nieostrożnie obchodził, to może być cała pozaciągana.

Jak rozpoznać podróbkę chusty Alexander McQueen – metka

Metka jest wszyta wzdłuż jednego z boków, nie w formie pętelki. Tak wygląda metka w oryginalnej chuście Alexander McQueen. Zwróć uwagę na czcionkę – może się zdarzyć, że podróbka będzie miała poprawnie wszytą metkę, ale czcionka będzie nieodpowiednia.

Poza metką z nazwą marki i miejscem produkcji, jest też wszywka ze składem i sposobem czyszczenia:

chusta mcqeen wszywka1

chusta mcqeen wszywka3

 

chusta mcqeen wszywka2

Podsumowując – nie ma co wierzyć w cudowne okazje. Oryginalna chusta Alexander McQueen w czaszki kosztuje około 185 euro i tyle.