Mało używam TikToka, ale wiem, że są marki kosmetyczne, które po prostu tam rządzą. Cieszy mnie, że coraz więcej osób świadomie podchodzi do pielęgnacji, a kosmetyki Cerave to jeden z takich hitów – równie skuteczne, co zgrzebne w porównaniu z wyrafinowanymi opakowaniami innych marek. Co warto kupić, skąd wzięła się marka Cerave i czy da się z nich stworzyć pełen zestaw do pielęgnacji? Sprawdziłam – i mam dla Ciebie gotowe rozwiązania.

Skąd się wzięła marka kosmetyków Cerave?

kosmetyki cerave co warto

Marka Cerave jest młoda – powstała w 2005 roku. Wtedy zespół dermatologów uznał, że zdrowa bariera ochronna skóry jest ważna, bo zapobiega wielu problemom. Jako składnik, który może mieć kluczowe znaczenie, uznano ceramidy – naturalny budulec skóry. W kosmetykach Cerave pojawia się mieszanina ceramidów identyczna z tymi, które mamy (albo których nam brakuje – i wtedy mamy uszkodzoną barierę hydrolipidową).

Do kogo należy marka kosmetyków Cerave?

Od 2017 roku, Cerave jest częścią koncernu L’Oreal – jednego z największych graczy w świecie kosmetyków. Co to zmienia dla kupującego? Pozornie niewiele, bo decyzje o wprowadzeniu jakiejś marki na rynek są zwykle podejmowane w oparciu o analizę możliwości sprzedażowych marki, a nie np. obecność innych marek koncernu.

Jest jednak jeden aspekt, który warto poruszyć – cruelty free. Co do zasady, żadna marka koncernu L’Oreal nie jest klasyfikowana jako cruelty free, bo sam koncern nie dąży do tego. Nie oceniam, czy to dobrze czy źle, bo nigdy nie kierowałam koncernem, nie umiem też odpowiedzieć wiążąco na pytanie, czy to jest czynnik, którym należy się kierować przy wyborze kosmetyków. Myślę, że to indywidualna decyzja każdej osoby kupującej kosmetyki.

Czy z kosmetyków Cerave można stworzyć pełen zestaw do pielęgnacji?

W zasadzie tak, o ile szukasz raczej podstawowej pielęgnacji. Przy czym to dotyczy zakupów w Polsce – bardzo mi się podobała oferta, dopóki nie weszłam na amerykańską stronę internetową. Tam jest tego ZNACZNIE więcej – samych kosmetyków z retinolem ma się trzy do wyboru, z kwasem salicylowym – dziesięć.

kosmetyki cerave co warto
oferta Cerave w USA

Ale dla skóry potrzebującej głównie odżywienia i ewentualnie lekkiej korekty można stworzyć zestaw: żel do mycia, krem do twarzy z filtrem i krem na noc. Ewentualnie jeszcze krem do ciała – chociaż tu nie ma jednoznacznych granic, bo wygładzający balsam z mocznikiem, oferowany w opakowaniu 340 g, można równie dobrze używać na szorstkie łokcie, podrażnioną retinolem czy innymi potencjalnie „męczącymi” skórę składnikami twarz czy na całe ciało.

Jakie kosmetyki Cerave warto kupić?

Tu nie ma jednej odpowiedzi, bo wiele zależy od potrzeb skóry. Im bardziej sucha, problematyczna skóra, tym bardziej skłaniałabym się ku nawilżającej emulsji do mycia. Nadaje się do ciała i twarzy, nie pieni się i nie jest perfumowana.

Z drugiej strony, jestem wielką fanką pianek do mycia twarzy, więc krem-pianka do mycia twarzy to też kosmetyk, który moim zdaniem warto wypróbować. Wiem, że ostatnio pojawiła się książka Caroline Hirons, gdzie pianki do twarzy są oceniane nisko, ale nawet gdyby przyjąć, że Hirons ma trochę racji (a moim zdaniem nie ma), to ta pianka jest naprawdę bardzo delikatna, sformułowana tak, żeby nie było tam niczego kontrowersyjnego.

Nawilżający balsam z mocznikiem, o którym już wspomniałam, to kosmetyk, który poleciłabym chyba każdemu – o ile nie jesteś w trakcie leczenia dermatologicznego i lekarz nie wyrazi

Ile kosztują kosmetyki Cerave?

Najtańsze kosmetyki Cerave kosztują około 15 zł za opakowanie, najdroższe – około 100 zł. Warto jednak nie patrzeć tylko na cenę za opakowanie, ale też na jego pojemność – znalazłam np. litrowy pojemnik emulsji do ciała, a taka ilość wystarczy na kilka miesięcy bardzo skrupulatnego stosowania.

Polecam też:

Przesuszona skóra – jak ją rozpoznać, jak ją naprawić?

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo. Nie wpłynęło to na moje opinie.