Mariusz Przybylski po raz pierwszy podejmuje ideę art recyklingu. Efekty współpracy projektanta z firmą VIVE Textile Recycling już niedługo zostaną pokazane na specjalnej wystawie pod tytułem „TRANSPLANTACJA”.


Nie lubię wyrzucać rzeczy. Jeśli jakiś t-shirt już zupełnie do niczego się nie nadaje, wykorzystuję go do przetarcia na mokro podłogi. To, co jest jeszcze OK, a czego nie potrzebuję, oddaję dalej – niech służy innym. Dlatego bardzo trafia do mnie koncepcja upcyklingu i art recyklingu. Ten ostatni zainteresował Przybylskiego, który stworzył kolekcję kilkunastu damskich kreacji. Każda z nich jest ozdobiona aplikacjami i dekoracjami pozyskanymi od VIVE Textile Recycling.

VIVE Textile Recycling zajmuje się zarówno sprzedażą używanej odzieży czy innych pozyskanych z recyklingu materiałów, jak i wykorzystywaniem sortowanych surowców w innych dziedzinach przemysłu (motoryzacji i budownictwie). Prowadzi też badania polegające na poszukiwaniu nowych technologii wykorzystywania włókien tekstylnych.a. aaCW35_JEANSFROM50_750x200