pędzle z kolekcji Wonder Woman

Dziś pędzle MAC, na prośbę czytelniczki: „mam do Ciebie wielką prośbę o sprawdzenie oryginalności tych pędzli”.

Nie ma co się czarować – zestaw 12 pędzli MAC, nawet jeśli pędzle opisane są numerami znanymi ze sklepów i strony internetowej MAC, to podróbka. Dlaczego?

1. MAC nie oferuje (i raczej nigdy nie oferował) zestawów składających się z kilkunastu pędzli. Owszem, zdarzają się towarzyszące limitowanym kolekcjom mini-zestawy kilku pędzli, ale opakowanie jest zawsze bardzo charakterystyczne. Jak widać po prawej, obsadki pędzli mają nietypowy kolor.

2. pędzle MAC są takie drogie z pewnego powodu (są wysokiej jakości) i nie ma możliwości kupienia ich za znacząco niższą kwotę. Widoczny na zdjęciu powyżej zestaw 3 pędzli sprzedawany jest w Polsce za 225 zł, więc szanse na to, że osoba z aukcji sprzedaje 4x tyle pędzli za kilkadziesiąt zł więcej, są przyzerowe. Pomijam dodawany w gratisie zestaw cieni, które wyglądają całkiem jak podróbki MAC, które można tu i tam w Internecie znaleźć.

Podsumowując: MAC rzadko oferuje zestawy, a jeśli już, to nie takie duże. Cena pędzli waha się od kilkudziesięciu do kilkuset zł za sztukę i nie będzie niższa – ceny (w dolarach amerykańskich) można sprawdzić na oficjalnej stronie MAC Cosmetics. Jeśli ktoś oferuje pojedyncze pędzle – szansa na to, że sprzedaje oryginały, jest większa, ale nie ma pewności. Polecam zawsze przed transakcją:

  • sprawdzić inne oferty tej osoby
  • zapytać ją mailowo o pochodzenie produktów (zwłaszcza, jeśli ma większą liczbę pędzli czy czegokolwiek na sprzedaż)
  • poprosić o real photos oferowanego towaru 

Jeśli na innej aukcji (także w przeszłości) pojawiło się coś kontrowersyjnego, typu słynny już LemonAid Benefit za 20 zł (pisałam o tym tutaj) – lepiej odpuść sobie zakupy. Jeśli odpowiedź na maila z pytaniem o pochodzenie czy zdjęcia nie nadchodzi albo jest wymijająca czy niegrzeczna – odpuść sobie zakupy. Jeśli osoba sprzedająca ma jakieś komentarze neutralne lub negatywne za handel podróbkami – odpuść sobie zakupy.

Jeśli też masz wątpliwości dotyczące oferty na aukcji lub w jakimś sklepie – wyślij mi mail na adres: podrobkowowielkie@gmail.com