Dla wielu z nas, dom jest na zawsze. Wystrój – co najmniej na kilka, kilkanaście lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć to, jakie kolory wybierzemy, żeby dobrze się w nich czuć. Kolor w łazience może nadać jej wyrazu, ale jak go wprowadzić, żeby całość nie nużyła?

Kolor bordowy pozytywnie inspiruje, a wnętrzom nadaje ciepły i przytulny klimat. Lubiący ten kolor powinni jednak wiedzieć, że jego nadmiar może powodować zbyt duże pobudzenie, a w konsekwencji zmęczenie. Dlatego właśnie łazienka, w której przebywamy zdecydowanie mniej czasu niż np. w sypialni lub pokoju dziennym, może być dobrym miejscem na zastosowanie tak intensywnej barwy.Aby wnętrze nie wydawało się zbyt romantyczne lub przesłodzone, warto zastosować kontrast i postawić na nowoczesne formy fioletowych mebli oraz dodatków.

Żółty poprawia nastrój, wzbudza radosny nastrój i optymizm. W łazience będzie się dobrze prezentował np. na ścianie, ale także w postaci dodatków, które ożywią wnętrze i dodadzą mu świeżego, radosnego charakteru.

Niebieski, jako kolor kojarzony z wodą i kąpielą, w sposób bardzo naturalny pasuje do łazienek. Chłodne odcienie niebieskiego koloru działają uspokajająco i łagodząco. Jest to zatem świetny wybór jako wiodący kolor w łazience. Dodatkowo doskonale komponuje się z łazienkową bielą, tworząc spójne, harmonijne wnętrze.

Innym dobrym rozwiązaniem jest wybór neutralnego koloru do łazienki – z doświadczenia polecam biały, naprawdę nie ma z tym problemu. Do tego kolorowe dodatki – czerwień, błękit, granat, marynarskie paski. Taka decyzja ma ten plus, że zawsze można zmienić dodatki czy nawet mieć kilka zestawów kolorystycznych na różne pory roku.

Zdjęcia – Aquaform.