Jo Malone to marka, która doskonale sprzedaje nam to, co już znamy. Zapachy są przyjemne, różnorodne na tyle, żeby każdy znalazł coś dla siebie, można je nosić pojedynczo lub tworzyć własne kompozycje, dla fanek matchy-matchy (jak ja!) są też kosmetyki pielęgnacyjne o tych samych zapachach, a także zapachy do wnętrz.

Czym inspirowane są perfumy Jo Malone?

Czas pandemii bardzo zmniejszył nam otaczający nas świat, bo zamiast egzotycznych podróży, które były inspiracją np. kolekcji Hot Blossoms z 2018 roku, w 2021 mamy Marmalade Collection – pięć zapachów zainspirowanych tęsknotą za tradycjami z przeszłości. Mamy sobie wyobrazić wiejski festyn, powiewające na wietrze chorągiewki, słoiczki z domowymi dżemami i konfiturami świetnie się prezentują na obrusach w kratę gingham.

Jakie perfumy Jo Malone wchodzą w skład Marmalade Collection?

perfumy jo malone marmalade collection 02

Tangy Rhubarb – 30 ml, 270 zł, do kupienia na stoiskach firmowych, online np. w Douglas.
Bardzo wyraźna nuta niesfornego rabarbaru zerwanego w dzikim ogrodzie. Wesołe i frapujące łodygi tej rośliny wypełniają tętniącą życiem kuchnię. Rabarbar wnosi do serca tego ekscentrycznego zapachu niesamowity charakter, który idealnie uzupełniają cierpka pomarańcza i elegancka nuta drzewa cedrowego.
Rose Blush – 30 ml, 270 zł, do kupienia na stoiskach firmowych, online np. w Douglas.
Delikatne płatki róż zatopione w przepysznej galaretce. Urok rumieniących się różanych płatków jest inspiracją dla tego wysoce cenionego przysmaku. Pełna życia bazylia i soczysta nuta liczi wnoszą odrobinę zaskoczenia do tej pięknej, otulonej podnoszącym na duchu białym piżmem, kwiatowej kompozycji.
Orange Peel – 30 ml, 270 zł, do kupienia na stoiskach firmowych, online np. w Douglas.
Przygotowywanie konfitur to jedna z najbardziej brytyjskich tradycji. Skórka pomarańczy gotuje się na wolnym ogniu, jej pełen życia aromat i cierpki smak kuszą zmysły. Ciepłe nuty drzewne łączą się z pomarańczą tworząc wyrafinowany, złocisty zapach. Ekscentryczny, naturalny rabarbar wnosi swoją kuszącą osobowość do tej świeżej odsłony klasycznych konfitur.
Elderflower Cordial – 30 ml, 270 zł, do na stoiskach firmowych, online kupienia np. w Douglas.
Delikatne pączki czarnego bzu zerwane z krzewu w bezchmurny poranek. Subtelny, pudrowy urok tych drobniutkich, białych kwiatków zainspirował niesamowicie brytyjską w charakterze formułę. Jej kwiatowe nuty uzupełnia głóg, a całość została połączona z cierpkością letniego agrestu.
Wszystkie cztery zapachy idealnie łączą się z Blackberry & Bay Cologne – niezwykle popularną, owocową kompozycją Jo Malone London.
Blackberry & Bay – 30 ml, 270 zł, do na stoiskach firmowych, online kupienia np. w Douglas.
Wspomnienie z dzieciństwa – zbieranie jeżyn… Eksplozja aromatu ciemnego, cierpkiego soku z jeżyn, połączona ze świeżością dopiero co zerwanych liści laurowych oraz jeżynowych krzewów. Zapach pełen życia i zielony.

Ten ostatni zapach to nie premiera, Blackberry & Bay jest dostępne w ofercie marki Jo Malone od 2012 roku.
Przyznam, że kiedy zobaczyłam zdjęcia tej kolekcji, mocno się zdziwiłam, bo jest to największe chyba odejście od znanego kształtu butelek. Bywały wersje kolorowe, z większymi i mniejszymi kokardami, z nadrukami, z innym wariantem korka, ale tutaj wszystko jest inne. Ciekawe, czy dziwne czasy, w których żyjemy, były jakąś inspiracją do tych zmian?

Perfumy Jo Malone: jak rozpoznać podróbkę?