Nadchodzi lato. Być może nawet będzie prawie jak kiedyś, przed pandemią – coraz więcej osób jest zaszczepionych, otwierają się granice państw, można planować podróże i wyjścia do restauracji. To dobry impuls do zakupu torebki na lato 2021 – ale moje zestawienie jest inne niż te, które znajdziesz w popularnych serwisach. Dlaczego?

Torebki na lato 2021, które posłużą Ci dłużej

Jeśli przewinęłaś od razu do przeglądu torebek, to pewnie widzisz, że nie ma tu modeli z sieciówek, po kilkadziesiąt złotych. Wiem, to bardziej przystępne cenowo wybory, ale to też napędza ciągłą sprzedaż, produkcję w opłakanych (dla pracowników) warunkach i coraz większe hałdy śmieci – bo nie czarujmy się, torebka za 50 zł nie jest stworzona na lata, najwyżej na jeden sezon.

Zamiast tego, proponuję torebki, które sprawdzą się latem, zarówno w typowo wakacyjnych stylizacjach, jak i noszone na co dzień – bo kto powiedział, że wiklinowa żaba nie pasuje do codziennego stroju do pracy? Większość z nich można też nosić jesienią, zimą, wiosną – i zrobić z tej inwestycji w droższą torebkę coś sensownego.

Nie jestem fanką kupowania drogiego dla zasady, ale uważam, że jakość przed ilością (w zasadzie to liczbą, ale zostawmy to). Nie musisz mieć kilkudziesięciu torebek, wystarczy kilka – ale takich, które z czasem będą nadal dobrze wyglądać.

Torebki na lato 2021: moje typy

Nie mam żadnej z widocznych poniżej torebek, ale wybierając je, kierowałam się własnym gustem i doświadczeniami. CH Carolina Herrera to marka, którą znam od kilku lat; mam torebkę, drobne akcesoria skórzane, apaszki, pasek – i wszystko jest świetnej jakości, pięknie uszyte, na długie lata.

Marka Aigner, która się tu pojawia, w Polsce jest prawie nieznana, ale w Niemczech (bo stamtąd pochodzi, dokładniej z Monachium) to sprawdzona jakość torebek, pasków i innych akcesoriów skórzanych. Założyciel marki pracował dla domów mody Christian Dior i Hermes, zanim założył Etienne Aigner (bo taka jest pełna nazwa marki z podkową w logo).

See by Chloe to tańsza linia Chloe – równie dobrej jakości, z ciekawymi wzorami torebek i bardzo dyskretnym logo. Zresztą dyskretne, funkcjonalne logo (najczęściej widoczne tylko jako emblemat albo wkomponowane w zapięcie torebki, jak w CHCH Insignia Bag czy Marc Jacobs The Link Twist) to moim zdaniem najlepszy kompromis między rozpoznawalnością a ostentacją. Nie lubię przesady – im starsza się robię, tym bardziej unikam robienia z siebie słupa reklamowego. Nie zrozummy się źle – wszystko jest marką i zawsze dokonujemy jakichś wyborów, zakładając ubranie czy nosząc dodatek X czy Y, ale wolę, żeby nie było widać na kilometr, co wybrałam.

 1. Torebka Furla Metropolis, cena 1579 zł, do kupienia w Ceneo.
 2. Torebka Emporio Armani, cena 1499 zł, do kupienia w Ceneo.
 3. Torebka Camper Spandalones, cena 1470 zł, do kupienia w Ceneo.
 4. Torebka See By Chloe Mara, cena 1980 zł, do kupienia w Ceneo.
 5. Torebka Marc Jacobs The Link Twist, cena 1980 zł, do kupienia w Ceneo.
 6. Torebka Aigner Genova, cena 1940 zł, do kupienia w Ceneo.
 7. Torebka Aigner Tara Bucket, cena 1886 zł, do kupienia w Ceneo.
 8. Torebka Vivienne Westwood Derby, cena 1805 zł, do kupienia w Ceneo.
 9. Torebka Kate Spade Wicker Frog, cena 1633 zł, do kupienia w Ceneo.
 10. Torebka Marc Jacobs The Softshot, cena 1780 zł, do kupienia w Ceneo.
 11. Torebka Montblanc Sartorial, cena 2412 zł, do kupienia w Ceneo.
 12. Torebka Aigner Milano, cena 2260 zł, do kupienia w Ceneo.
 13. Torebka Gianni Chiarini Camilla, cena 590 zł, do kupienia w Ceneo.
 14. Torebka Twinset, cena 589 zł, do kupienia w Ceneo.
 15. Torebka Wojewodzic, cena 580 zł, do kupienia w Ceneo.
 16. Torebka Kate Spade Magenta, cena 588 zł, do kupienia w Ceneo.
 17. Torebka Love Moschino, cena 599 zł, do kupienia w Ceneo.
 18. Torebka Carolina Herrera Blason S, cena 3865 zł, do kupienia w sklepie firmowym i butikach marki w Warszawie i Zakopanem.
 19. Torebka Carolina Herrera Carnela Insignia, cena 3865 zł, do kupienia w sklepie firmowym i butikach marki w Warszawie i Zakopanem.
 20. Torebka Carolina Herrera Initials Insignia Satchel, cena 4995 zł, do kupienia w sklepie firmowym i butikach marki w Warszawie i Zakopanem.
 21. Torebka Carolina Herrera Matryoshka M, cena 4170 zł, do kupienia w sklepie firmowym i butikach marki w Warszawie i Zakopanem.
 22. Torebka Carolina Herrera Castanuela 5, cena 2340 zł, do kupienia w sklepie firmowym i butikach marki w Warszawie i Zakopanem.