W zasadzie trudno pisać, że to nowość, bo zegarki Błonie to marka z lat 1959-69. Ale nowy model właśnie trafia do pierwszych nabywców – po kilkudziesięciu latach niebytu, marka została przywrócona do życia.

„Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie” – tak reklamowała się legenda polskiego zegarmistrzostwa, marka Błonie. Teraz marka wraca: na rynek trafił pierwszy model odświeżonej marki, w całości zaprojektowany w Polsce, inspirowany m.in. produkowanym w latach 60. ubiegłego wieku modelem Zodiak.

Zegarek nawiązuje do modelu Zodiak m.in. indeksami, liniami przecinającymi 40-milimetrową tarczę oraz jej kolorystyką. Projektantem zegarka jest Krzysztof Kossak, a logotyp marki odświeżył inny zdolny polski twórca, kaligraf Adam Romuald Kłodecki.

Zegarki Błonie przechodzą trzyetapową kontrolę jakości oraz każda sztuka jest dokładnie sprawdzana, dlatego też dostępne będą dla klientów w partiach po kilkadziesiąt sztuk. Pierwsze egzemplarze będzie można nabyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, wyłącznie na stronie internetowej marki www.zegarkiblonie.pl.

Nowe zegarki Błonie, wydane w limitowanej i numerowanej serii 500 sztuk, dostępne są w cenie 1 670 zł.