Jeśli oglądacie moje Stories, to na pewno wiecie, że o co jak o co, ale o upodobanie do robótek ręcznych trudno mnie posądzać. Jasne, gotuję, ustawiam ozdoby świąteczne przed domem, ale nie wyobrażam sobie, że sama zrobiłabym wieniec na drzwi, czy nawet świecznik ze słoika. Skąd zatem pomysł na prezenty na Święta DIY? Ano z tego, że poza tym, co w sklepach, w prezencie można też wręczyć coś ręcznie robionego przez kogoś. I chociaż większość z nich to prezenty tzw. praktyczne, to moim zdaniem nie ma w tym nic złego.

Prezenty na Święta DIY: Octovnia

Ocet kojarzy się nam z czasami minionymi – bo tylko to wtedy było na półkach zawsze. Ale dobry ocet, nie jakieś przemysłowe produkcje (skądinąd bardzo dobre do czyszczenia domu – nie musisz dopłacać za „eko” preparaty) to ważny element zbilansowanego menu i sposób na dodanie smaku sałacie, warzywom (surowym, pieczonym, grillowanym) czy na doskonałą marynatę do mięsa. Octovnia to rodzinna manufaktura, gdzie wszystko powstaje od zera. Polecam!

Prezenty na Święta DIY: Bababag Zamiast Foliówek

Odkąd skończyły się darmowe torby foliowe w sklepach, staram się zawsze jakąś mieć przy sobie. Nie pomaga to, że co tydzień jeżdżę innym samochodem, więc trzymanie zapasu w bagażniku odpada. W torebce staram się mieć jakąś jedną czy drugą siatkę na zakupy, ale nie da się ukryć, że ich estetyka ogólna kuleje. Kiedy jadę na duże zakupy, mam ze sobą torbę płócienną, a w niej komplet toreb, ale jeśli przypadkiem trafię na coś ciekawego? Do zero waste mi daleko, ale uważam, że jeśli coś nie utrudnia znacząco życia, to warto to wdrożyć. Torby Bababag Zamiast Foliówek są śliczne, uszyte z różnych materiałów, ze starych zasłonek (doskonałe na marchew czy cebulę!). Magda była tak miła, że przesłała mi kilka – i zostaną ze mną na długo!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zamiast Foliówek (@bababag_zamiastfoliowek) on

Prezenty na Święta DIY: DIYUlala

Znajoma mojej koleżanki to kobieta o wielu talentach. Już same prace na szydełku są godne zachwytu, ale poza torebkami na robótki (mogącymi też służyć za pojemniki na kosmetyki do łazienki), w ofercie Uli pojawiają się też świeczniki w stylu shabby chic (kiedy tylko je zobaczyłam, wiedziałam, że mogę się za własne nie zabierać, bo nie dojdę do 10% tego poziomu), ciepłe czapki i szaliki, a nawet domowe mydełka!

Prezenty na Święta DIY: OBAG części – hand made

Jest tylko tyle dodatków do torebek Obag, ile można znaleźć w sklepach, a zapotrzebowanie jest duże, stąd popularność krawcowych umiejących uszyć coś praktycznego, a przy tym niepowtarzalnego. Inne uszy, paski, organizery, dodatki – to, co w sklepach, jest bardzo ładne i inspirujące, ale jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego, poszukaj też rozwiązań tego rodzaju.

Prezenty na Święta DIY: Karamuz / Slowpresso

Ceramika domowego wyrobu to piękny prezent. Jeśli jeszcze jest funkcjonalna, a nie tylko ładna, to moim zdaniem podwójny plus. Justyna Karamuz tworzy przede wszystkim zastawę do kawy, ale pojawiają się też talerze, pojemniczki na drobiazgi. Produkcja – Wałbrzych. Warto!