Jeśli oglądacie moje Stories, to na pewno wiecie, że o co jak o co, ale o upodobanie do robótek ręcznych trudno mnie posądzać. Jasne, gotuję, ustawiam ozdoby świąteczne przed domem, ale nie wyobrażam sobie, że sama zrobiłabym wieniec na drzwi, czy nawet świecznik ze słoika. Skąd zatem pomysł na prezenty na Święta DIY? Ano z tego, że poza tym, co w sklepach, w prezencie można też wręczyć coś ręcznie robionego przez kogoś. I chociaż większość z nich to prezenty tzw. praktyczne, to moim zdaniem nie ma w tym nic złego.

Prezenty na Święta DIY: Bababag Zamiast Foliówek

Odkąd skończyły się darmowe torby foliowe w sklepach, staram się zawsze jakąś mieć przy sobie. Nie pomaga to, że co tydzień jeżdżę innym samochodem, więc trzymanie zapasu w bagażniku odpada. W torebce staram się mieć jakąś jedną czy drugą siatkę na zakupy, ale nie da się ukryć, że ich estetyka ogólna kuleje. Kiedy jadę na duże zakupy, mam ze sobą torbę płócienną, a w niej komplet toreb, ale jeśli przypadkiem trafię na coś ciekawego? Do zero waste mi daleko, ale uważam, że jeśli coś nie utrudnia znacząco życia, to warto to wdrożyć. Torby Bababag Zamiast Foliówek są śliczne, uszyte z różnych materiałów, ze starych zasłonek (doskonałe na marchew czy cebulę!). Magda była tak miła, że przesłała mi kilka – i zostaną ze mną na długo!

Prezenty na Święta DIY: DIYUlala

Znajoma mojej koleżanki to kobieta o wielu talentach. Już same prace na szydełku są godne zachwytu, ale poza torebkami na robótki (mogącymi też służyć za pojemniki na kosmetyki do łazienki), w ofercie Uli pojawiają się też świeczniki w stylu shabby chic (kiedy tylko je zobaczyłam, wiedziałam, że mogę się za własne nie zabierać, bo nie dojdę do 10% tego poziomu), ciepłe czapki i szaliki, a nawet domowe mydełka!

Prezenty na Święta DIY: Dziecioszyk

Dziecioszyk to marka polecona mi przez moją dobrą koleżankę, kolekcjonerkę torebek Obag. Jest tylko tyle dodatków do torebek Obag, ile można znaleźć w sklepach, a zapotrzebowanie jest duże, stąd popularność krawcowych umiejących uszyć coś praktycznego, a przy tym niepowtarzalnego. Ja za Obagami przepadam i myślę, że do mojego zamówię sobie na wiosnę nowy „środek”.

Inna opcja to ubranie dla mamy i córki albo dwóch córek. Takie zestawy zawsze wyglądają uroczo, a jeśli uda Ci się dobrać też kolorystykę i wzór do gustu obdarowanej, to będziesz najlepszą siostrą / szwagierką / przyjaciółką na świecie.

Prezenty na Święta DIY: Gosia Łyszczarz Ceramika

Ceramika domowego wyrobu to piękny prezent. Jeśli jeszcze jest funkcjonalna, a nie tylko ładna, to moim zdaniem podwójny plus. Gosia Łyszczarz sama tworzy, wypieka i maluje mniejsze i większe okazy – każdy niepowtarzalny, wszystkie praktyczne (tak, można je myć w zmywarce!)

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook34
Facebook
YouTube5k
Instagram5k