Jeszcze do niedawna smartwatch może i działał, ale średnio wyglądał. Dopiero ostatnio pojawiają się inne, bardziej przypominające typowe zegarki modele – w tym te od Guess.

Kolekcja liczy 5 modeli; na polski rynek trafią 4 smartwatche – 2 męskie oraz 2 damskie. W kolekcji została wykorzystana technologia wielokrotnie nagradzanej firmy Martian, która słynie z produkcji smartwatchy. Aplikacja GUESS CONNECT na telefon łączy go z zegarkiem przez Bluetooth 4.0. Za sprawą wbudowanego w zegarku mikrofonu i głośnika można wydawać polecenia głosowe – odbierając i wykonując połączenia, czy wysyłając SMSy. Wibracje oraz zielone światełko na tarczy zegarka powiadomią nas o dzwoniącym telefonie, otrzymanym e-mailu oraz aktywnościach z portali społecznościowych. Za sprawą Bluetooth smartwatch poinformuje nas, że znajdujemy się poza zasięgiem smartfona, a kliknięcie odpowiedniego przycisku uaktywni dźwięk w telefonie, dzięki czemu z łatwością go namierzymy.

Zegarek ma dwie odrębne baterie. Tradycyjna, analogowa działa przez około 2 lata zasilając zegarek pod kątem odmierzanego czasu. Bateria odpowiedzialna za funkcje związane z synchronizacją Bluetooth wymaga ładowania się ją przez około 2h za pomocą kabla USB, raz na 3-5 dni.

Cena: 1599 zł (wersja damska), 1699 zł (wersja męska)