Zaplanuj wymarzone wakacje w Omanie – fascynującym kraju kontrastów, pustyń i palm. Jakie atrakcje czekają Cię nad Morzem Arabskim? Turystów od pierwszego wejrzenia zachwyca niezwykła architektura Wielkiego Meczetu Sultan Qaboos Grand Mosque. Obowiązkowym punktem na mapie Omanu jest również popularny kurort Salalah, nazywany często krainą kadzideł. Miejscowe plantacje zostały nawet wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Dowiedz się, co warto zobaczyć podczas wakacji w Omanie!

Wielki Meczet, czyli Sultan Qaboos Grand Mosque

Wielki Meczet Sułtana Qaboosa to największa budowla w Omanie, a zarazem jeden z największych meczetów na świecie. Zlokalizowany jest w stolicy kraju, Muskacie, położonej nad samym Morzem Arabskim w Zatoce Omańskiej. Wielki Meczet to pozycja obowiązkowa dla wielbicieli bliskowschodniej architektury! Budowla robi na turystach wrażenie przede wszystkim ze względu na jej gabaryty. Świątynia może pomieścić aż 20 tysięcy wiernych. Wbrew pozorom, Sultan Qaboos Grand Mosque trudno nazwać zabytkiem. Budowla świątyni zakończyła się bowiem w maju 2001 roku.

Tradycyjne targowisko Mutrah Souq

Targowisko Mutrah Souq, czyli kolejna atrakcja stolicy Omanu! Tutaj w największym stopniu poczujesz ducha bliskowschodniej tradycji i kultury. Na miejscu kupisz tradycyjne wyroby – od ceramiki, przez przyprawy, aż po produkty z drewna. Strojne stragany z daleka przyciągają turystów do orientalnego świata, jednak na targowisku w głównej mierze spotkasz miejscową ludność. Nie zapomnij się targować! Zwyczaj ten jest uznawany za wyraz szacunku dla sprzedawcy.

Salalah – najsłynniejszy kurort w Omanie

Ze stolicy Omanu przenosimy się na południe do najsłynniejszego kurortu kraju! Salalah to raj dla wszystkich miłośników błogiego wypoczynku nad wodą. Piaszczyste plaże w tym regionie rozciągają się bowiem na długość 300 km. W przeciwieństwie do reszty kraju, w okresie letnim (od czerwca do września) panuje tu przyjemny, tropikalny klimat. Jest to spowodowane obecnością monsunu, dzięki któremu kurort otoczony plantacjami bananów można pomylić z egzotycznym Zanzibarem.

Jakie inne plaże w Omanie zapierają dech w piersiach? Jednym z takich miejsc jest z pewnością Al Fazayah, odizolowane skałami i wysokim klifem. Plaża Ras Al Jinz to z kolei główne miejsce lęgowe aż czterech gatunków żółwi morskich. Wybierz plażę zgodną z Twoimi preferencjami i wypoczywaj na swoich zasadach!

Wadi Schab – popularne wadi z krystaliczną wodą

W Omanie odnajdą się zarówno fani plażowania, jak i aktywnego wypoczynku! Jedną z opcji jest rajd po pustynnych piaskach samochodem terenowym z napędem 4×4. Z drugiej strony, około 140 km od stolicy kraju zlokalizowane jest z kolei Wadi Schab – prawdziwa perła w pustynno-górzystym krajobrazie Omanu. Wadi to wąski kanion, przecinający pustynię i wypełniony krystalicznie czystą wodą. Pośród skalnych ścian można się kąpać, podziwiać piękno natury i odpocząć od zgiełku miasta.

Promenada Mutrah Corniche

Od Muttrah aż do starego Maskatu – trzykilometrowa promenada Muttrah Corniche w Omanie to idealne miejsce na wieczorny spacer. Wzdłuż drogi rozłożone są liczne restauracje, tradycyjne kawiarnie i targowiska z orientalnymi specjałami. Jednym z pierwszych przystanków na trasie jest park widokowy. Kolejna atrakcja to Ryiam Park z karuzelami i innymi atrakcjami dla najmłodszych.

Zastanawiasz się, gdzie warto pojechać na wakacje? Odkryj najlepsze oferty na wakacje w Omanie na EXIM tours!

Artykuł sponsorowany