Jest tyle rzeczy, na które można wydawać pieniądze. Kiedy ma się już buty, torebki i perfumy, można przyjrzeć się przestrzeni wokół siebie. W tym tygodniu wyjątkowe wnętrzarskie inspiracje oferuje Westwing.pl

Podejrzewam, że na tle większości mam dziwny gust, jak chodzi o wnętrza. Kiedy projektowaliśmy nasz dom, od razu zaznaczyliśmy, że ma być jak najprościej. Odpadają wykusze, retro umywalki, półokrągłe kabiny prysznicowe, ale też firanki, drzwi z szybką-witrażem, ozdobne klamki i wanna na lwich łapach. To nie znaczy, że nie lubię żadnych ozdób – przepadam za retro designem. Ale nie zrobiłam z domu muzeum, bo to przesada. Mam stary sprzęt grający, który jest ozdobą salonu. Mam stary durszlak i pamiątkową miseczkę z logo URM. Reszta jest albo neutralna, albo nowoczesna.

Nie lubię też nadmiaru ozdóbek, poustawianych na półkach. To, co stoi u mnie, ma jakieś znaczenie i jakiś plan – pamiątka po zmarłej babci, zegarek zrobiony z zegarów sportowego auta, wazonik ze sztucznym kwiatkiem. Na ścianach wiszą obrazy, ale też przeróbki plakatów seriali, zrobione przez naszych przyjaciół. Designerski wyciskacz do cytrusów Alessi oddałam już dawno – dom dla mnie ma być funkcjonalny, a ten wyciskacz, mimo że bardzo ładnie wygląda, słabo działa. Wolę mój zwykły, elektryczny, dzięki któremu co sobotę piję szklankę świeżego soku pomarańczowego.

My mieliśmy pomysł na dom od początku – potem tylko uzupełnialiśmy detale. Ale bardzo dobrym pomysłem na zainspirowanie się jest przyjrzenie się wnętrzom w ulubionym miejscu. Barcelona, Berlin, a może Nowy Jork? Co Cię kręci? Przytulne mieszkanie w kamienicy czy minimalistyczny loft? Westwing.pl prezentuje w tym tygodniu (od 21 do 28 czerwca) serię inspiracji – codziennie z innego kraju. Ja wybrałabym Berlin – mieszankę nowoczesnej stylistyki i starych dodatków jak z Flohmarktu. Kampanię promuje seria grafik, nawiązujących do słynnych rysunków „Paris vs. New York” Vahrama Muratyana. Tutaj to, co warszawskie, zestawione jest z tym, co berlińskie. Żałuję, że akurat tych grafik nie da się kupić – bardzo mi się podobają! Podobają mi się też berlińskie adresy, które można tu znaleźć: https://www.westwing.pl/magazyn/styl-zycia/berlin/ Bikini Berlin na pewno odwiedzę.

A Wam, jaka stylistyka wnętrz podoba się najbardziej? Jak mieszkacie?