Zakupy przez Internet powszednieją. Coraz więcej supermarketów oferuje dostawę do domu i możliwość złożenia zamówienia przez internet. Postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda w poszczególnych sieciach. Dziś Auchan.

Zakupy przez internet w Auchan są na razie dostępne tylko w Warszawie i okolicach – ale domyślam się, że z czasem ta strefa się powiększy. Zapewne z uwagi na mniejszą grupę odbiorców, dostawa jest płatna niezależnie od wartości zamówienia – zawsze trzeba doliczyć 19,90 zł. Dużo? Nie wiem. Policz, ile kosztuje dojazd do sklepu, ile kosztuje benzyna.

Oferta jest niezła, chociaż są rzeczy, których brakuje – nie ma w ofercie sera haloumi, więc musiałam zmienić jadłospis. Wybór wędlin i mięsa jest skromny – prawie wszystkie wędliny w ofercie to pakowane plasterki, więc nic tu nie wybrałam. Nie ma też żadnego mięsa poza wieprzowiną, wołowiną i drobiem.

Warzywa i owoce – tu jest dużo lepiej. Można zamówić skrzynkę warzyw – pomidory, papryka, ogórki, włoszczyzna, zioła. Niestety, jak się okazuje, mimo że jest szczyt sezonu, pomidory były najtańszym rodzajem, pozbawionym smaku – tylko na sos. Dobrze, że domówiłam jeszcze pomidory malinowe, bo nie miałabym co jeść.

Kolejny plus to dostawa alkoholu. Co prawda wybór białych win był jak dla mnie zerowy (nie pijam wina słodkiego ani półsłodkiego), ale wybrałam dwie butelki wina czerwonego.

Zdziwił mnie długi czas dostawy – jeśli zamówię do 12.00, zamówienie przyjedzie do mnie od 8.00 następnego dnia, a jeśli po 12.00 – najwcześniej po 15.00 następnego dnia. Oczywiście, w miarę dostępności terminów.

Przy dostawie dostałam torbę kostek lodu – idealny gratis przy upałach.

Podsumowując: zakupy przez internet w Auchan to niezły pomysł, jeśli bardzo nie zależy Ci na czasie. Nie wszystko kupisz, ale jeśli zależy Ci na podstawowych produktach i nie masz ścisłych preferencji dotyczących marki, na pewno się nie zawiedziesz. Czy ja tam będę kupować ponownie? Może – ale nie wszystko. Bo nie wszystko jest.


znizka na zakupy 11032015 Image Banner 468 x 60