Perfumy Chanel Chance są drogie i w zasadzie nigdy nie schodzą z ceny. Uwielbiam wersję Chanel Chance eau fraiche, to moje ulubione perfumy od wielu lat, ale rozumiem, że wydatek 359 zł za 50 ml to sporo. Polecam rozejrzeć się na lotnisku – ja kupiłam 150 ml za 100 euro, czyli jakieś 200 zł taniej niż w Polsce. Ale przecież można kupić na aukcji czy z ogłoszenia te perfumy sporo taniej. Tak, ale co, jeśli to nie będzie oryginał? Dziś o tym, jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance.
Spis treści
Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Opakowanie
W zasadzie da się rozpoznać podróbkę już patrząc na kartonowe opakowanie:
Wokół różowego tła powinna być obwódka w jasnym kolorze – na podróbce (po prawej) jej nie ma. To podobno EDP, więc obwódka powinna być w kolorze złota, złoty powinien być też napis „Chance”. Czcionka napisu „Chanel” jest w podróbce minimalnie grubsza.
Idźmy dalej. Na górze – oryginał, na dole – podróbka. Folia jest grubsza i nie tak ładnie podklejona, poza tym – pokryte srebrną farbą logo w oryginale jest wypukłe (a obwódka cieniutka i wklęsła). Podróbka ma wybite, grube logo i obwódkę zmiennej grubości.
Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Data ważności
Teraz spód kartonu. Różnice w czcionce rzucają się w oczy od razu, ale przypuśćmy, że czcionka zmienia się co jakiś czas. Nie zmienia się natomiast kod ważności – musi być wybity i na kartonie, i na butelce perfum. Na górze oryginał – kod 1303 oznacza (za checkcosmetic.net), że perfumy wyprodukowano w kwietniu 2017.
W zasadzie największą wpadką tego opakowania jest literówka z tyłu – po prawej podróbka i widać, że perfumy opisane są jako „vaposisateur”. Poprawna wersja to „vaporisateur”.
Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Butelka
O rany, od czego tu zacząć? Najpierw korek: w wersjach EDT jest wykonany z półmatowego plastiku, jak widać po lewej, gdzie sfotografowałam moje oryginalne perfumy Chanel Chance eau fraiche. Wersja EDP powinna mieć korek w kolorze srebrzystym, a nie przezroczysty.
Napis na butelce NIE JEST naklejką, jest nadrukowany bezpośrednio na szkle. Jak widać, w podróbce od razu zaczyna się łuszczyć, w oryginale nie przypominam sobie, żeby cokolwiek takiego się kiedyś stało.
Dno butelki perfum Chanel Chance jest równe, bez takiego przekoszenia, jakie widać po prawej stronie zdjęcia.
Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Spód butelki
Każda butelka ma metalową obręcz, a na spodzie – metalową „metkę” z wygrawerowanymi informacjami o pojemności, pochodzeniu etc. W podróbce jest metka, ale z naklejką z plastiku, na której naniesione są podobne dane.
Jeśli ktoś zaproponuje Ci perfumy Chanel Chance w wyjątkowo niskiej cenie, poproś o więcej zdjęć, obejrzyj uważnie karton (jeśli to możliwe, także butelkę). Podróbki nigdy nie są warte nawet złotówki.
Related posts
11 Comments
Comments are closed.
Cześć!
Mam na imię Ania. W moim blogu znajdziesz masę porad o tym, jak dobrze wybierać – tak, żeby było pięknie. Szukasz przepisu na obiad, chcesz zrobić udane zakupy, a może nie wiesz, jak rozpoznać podróbkę? Zapraszam!Masz pytania? Napisz do mnie:
ania@jestpieknie.pl
w internecie jest masa podróbek z obrazkiem na tylnej ściance perfum – coś jak „kręgi” a oryginał tego nie zawiera. Używane są dopiski typu „próbka” a nie mają z tym nic wspólnego.
Mało tego.. licencja Chanel zabrania sprzedaży internetowej…
Nie wiem, o jakich kręgach mówisz, musiałabym zobaczyć.
Licencja Chanel się zmieniła – zerknij na douglas.pl.
A co Pani myśli o kupowaniu testerów perfum? Tester jest nieco tańszy, ale według informacji na stronie zawiera oryginalny, pełnowartościowy produkt, nie jest opakowany tylko w folię. Mam na myśli kupowanie testerów w sklepach internetowych, typu: iperfumy.pl czy e-perfums.pl? https://e-perfums.pl/pl/p/Chanel-Chance-100ml-EDP/52 – przykładowy tester z e-perfums.pl. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Nie kupowałam nic w tych sklepach i nie mam o nich nic do powiedzenia. Co do testerów, co do zasady zawierają to samo co normalne opakowania perfum. I tak jak normalne perfumy, też są podrabiane: https://jestpieknie.pl/tanie-testery-perfum-podrobki/
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem, czy skuszę się na tester. Sam napis TESTER na butelce nie przeszkadzałby mi, jeśli buteleczka zawierałaby oryginalny produkt, bardziej przeszkadzałby mi napis COOC CHANELLE (tak, widziałam w sklepiku na dworcu takie cuda). Jeśli będę kupować jakieś perfumy w okazyjnej cenie, to zaryzykuję kupno w wymienionych sklepach internetowych – można zwracać towar, składać reklamacje (co z przyjemnością uczynię, jeśli produkt nie będzie oryginalny, rozpoznam jakieś niedoróbki, literówki). Na allegro bałabym się ryzykować, nie potrafię od razu po zdjęciu rozpoznać podróbki, pewnie rozpoznałabym dopiero po otrzymaniu przesyłki, a wtedy nie mogłabym reklamować. Po zdjęciu umiem rozpoznać tylko podróby zawierające ordynarne błędy w logo, jak np. COOC CHANELLE, BOOS, DJOR.
Jeśli zrobisz zakupy w sklepach, które wskazałam, nie musisz szukać niedoróbek. Douglas i Sephora to sprawdzone adresy.
Bardzo fajnie, że podała Pani „check listę”. Mam przed sobą flakon 100ml eau fraiche i są na nim te nadrukowane kręgi i są na nich podane nuty zapachowe. Mam mocne podejrzenia, że to podróbka. Pomoże Pani?
To raczej tester. A gdzie go kupiłaś?
Mogłam kupić w sprzedaży nazwijmy bezpośredniej…..nie zdecydowałam się jednak. Porównałam zapach z oryginałem perfumeryjnym i to rozwiało moje wątpliwości. Nigdy na testerach w perfumerii nie widziałam nadrukowanych nut zapachowych.
To zależy chyba od marki; przyznam, że nie interesowałam się już dawno testerami – perfumy to jednak luksus, wolę je mieć w wersji luksusowej. To fakt, kiedyś, 15 i więcej lat temu kupowałam testery na Allegro, zwykle tego, co dobrze znałam, ewentualnie jakichś letnich limitowanek, ale teraz już bym się nie zdecydowała. Wolę wydać pieniądze w normalnej perfumerii, ewentualnie na duty free.
[…] szukasz poradników o rozpoznawaniu podróbek perfum, polecam moje wpisy: Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance i Podróbki Tom […]