Jeśli uważnie oglądacie moje Stories, na pewno widziałyście moje wrażenia z otwarcia pierwszego butiku Chanel w Warszawie. Nie, jeszcze nie ma torebek, dodatków i ubrań, ale jest pełna kolekcja kosmetyków kolorowych, pielęgnacyjnych i niespotykane dotąd w Polsce w perfumy.

Chanel Fragrance & Beauty Boutique w Warszawie – lokalizacja

W zasadzie nie dziwi mnie, że na miejsce otwarcia pierwszego butiku Chanel w Polsce wybrano warszawską Galerię Mokotów. To tam jeździ się na zakupy, mimo że o wiele większe skupisko luksusowych butików jest w Vitkacu. Ale w Vitkacu nie ma takiego ruchu. Prestiżowa lokalizacja na parterze zachęca do odwiedzania – swoją drogą, pamięta ktoś, co tam było przed Chanel? Nigdy nie pamiętam takich rzeczy, a zawsze mnie to ciekawi.

Sam butik wygląda raczej skromnie jak na możliwości Chanel, ale porównuję go z butikami z ubraniami i dodatkami, w dodatku na Bliskim Wschodzie. Może w Warszawie faktycznie imponujący złoty żyrandol byłby nie na miejscu. Są duże stoły, gdzie wyeksponowane są nowości, pod ścianami – stojaki z kolorówką i półki z pielęgnacją. Monika z Perfect Basic zachwyciła się lustrem do makijażu, w którym można zmieniać rodzaj oświetlenia (od delikatnego światła świec po ostre światło dzienne). Uważam, że coś takiego powinno stać w każdej perfumerii, bo zamiast skomplikowanych systemów badających odcień skóry i „komputerowo” dobierających odcień, to pozwoliłoby najlepiej dobrać podkład, róż czy szminkę.

Chanel Fragrance & Beauty Boutique w Warszawie – oferta

Za ladą na ścianie wiszą pudełka prezentowe Chanel – są naprawdę śliczne i podejrzewam, że niejedna obdarowana prezentem z tego butiku osoba zachowa je sobie jako pudełko na skarby. Sama bym tak zrobiła.

Po prawej stronie od wejścia stoją perfumy – w głębi sklepu klasyczne zapachy znane nam z innych perfumerii czy sklepów wolnocłowych, ale nie po to się tam przychodzi. Na osobnym regale mamy Les Exclusifs, 16 wyjątkowych, dostępnych dotąd tylko w butikach Chanel zapachów, nawiązujących do miejsc, wydarzeń i osób z życia Coco Chanel. Są bardzo różnorodne, od chłodnych zapachów uniseks (jak choćby Jersey) po intensywne Coromandels czy Misia.

Najbliżej wejścia stoi regał z linią Les Eaux – to tegoroczna premiera Chanel, trzy zapachy kojarzące się z różnymi regionami Europy. Wszystkie są raczej subtelne, poza tym to wody kolońskie, więc nie spodziewaj się trwałości „do trzech prań”, to raczej zapach, który można nakładać na siebie co kilka godzin. Stąd duże pojemności.

Są też okulary przeciwsłoneczne, ale mam wrażenie, że niewielkie stojaki z nimi to raczej dodatek niż główny cel zakupów w butiku. Przecież okulary i oprawki Chanel od dawna można kupować w wielu salonach optycznych.

Chanel Fragrance & Beauty Boutique w Warszawie – ceny

Nie podaję tu cen kolorówki, pielęgnacji czy perfum, bo są dostępne wszędzie i ceny w butiku Chanel nie będą się różnić od cen z Sephory, ale na pewno przydadzą się Wam ceny perfum dostępnych tylko tutaj.

Les Eaux eau de cologne 75ml – 610 zł
Les Eaux eau de cologne 200ml – 1151 zł
Les Exclusifs Body Cream – 442 zł
Zestaw Les Exclusifs EDP 75ml + Body Cream – 1233 zł
Les Exclusifs ekstrakt 15 ml – 858 zł
Les Exclusifs EDP 75ml – 790 zł
Les Exclusifs EDP 200ml – 1445 zł

Chanel Fragrance & Beauty Boutique w Warszawie – adres

Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12, 02-675 Warszawa
Telefon: + 48 882 435 652

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k