Dobra koszula, uszyta z porządnego materiału, to podstawa wielu stylizacji, zwłaszcza biurowych. Zwykle można sobie pozwolić na wzory, ewentualnie dodać apaszkę, żeby ożywić strój. Kolekcja Wólczanka na wiosnę i lato 2016 jest stworzona z myślą o dziewczynach, które pracują w biurach, w kancelariach, w poważnych instytucjach.

W kolekcji koszul można wyróżnić kilka linii stylistycznych. Pierwszą tworzą energetyczne, wielobarwne motywy graficzne, przywodzące na myśl twórczość XX-wiecznych awangardzistów: Malewicza, Caldera czy Mondriana.

Druga linia, spokojniejsza kolorystycznie, jest równie malarska, ale i romantyczna. Dominujące tu desenie mają korzenie w naturze. Pojawiają się rozmyte motywy kwiatowe, maźnięte pędzlem lamparcie cętki czy kolorowe kolibry.

Trzecia linia koszul oparta jest natomiast o paletę deseni w szykownym zestawieniu granatu i bieli.  Granatowe pasy w różnych rozmiarach nawiązują do klasycznej estetyki marynarskiej, będącej jednym z wiodących trendów sezonu.

Kolekcję zamyka wariacja na temat klasycznych grochów, prążków i pasków. Monochromatyczne, różnokolorowe grochy sprawdzą się w mniej oficjalnych stylizacjach.

Jak zwykle, w kolekcji Wólczanki można też znaleźć formalne koszule: gładkie, białe lub błękitne, bądź w dyskretne pasy i kratki w pastelowych odcieniach żółtego, błękitu i różu.

Kolekcję uzupełniają swetry, w tym kardigany z luksusowej dzianiny – połączenia jedwabiu z kaszmirem oraz wybór kolorowych, jedwabnych chust.

Damską oraz męską kolekcję Wólczanki na sezon wiosna lato 2016 promować będzie intrygująca kampania z udziałem modelek – Oli Rogowskiej, Marty Piepiory i Justyny Stolarczyk oraz modeli Błażeja Kutyły i Jensa Langenfurtha.

Autorką zdjęć kampanii jest Iza Grzybowska. Za stylizację fryzur odpowiedzialni byli Łukasz Pycior i Adam Szaro. Makijaż wykonali Julita Jaskółka oraz Paweł Bik. Zdjęcia zakulisowe zrobił Łukasz Wajszczyk. Film promujący najnowszą kolekcję wykonał Aleksander Rutkowski.

Ceny wahają się w granicach 200-300 zł, w zależności od wariantu koszuli, apaszki – od 150 do 250 zł.