Sephora wprowadza kolejne nowości do swojej oferty. Od kwietnia dostępne są już kosmetyki Becca – rozświetlacze, róże, kosmetyki mineralne, wielofunkcyjne. Żyć, nie umierać!

Kluczowym celem kosmetyków Becca jest rozświetlanie. W tegorocznej kolekcji znalazł się limitowany rozświetlacz w kolorze ametystu – chłodny, jasny róż. Jako rozświetlacz na całą twarz lepiej sprawdzi się przy jasnej karnacji, ale można nim też rozświetlić spojrzenie, nanosząc go pod łuk brwiowy. Jednak w kolekcji dostępnych jest też kilka innych odcieni, od bardzo jasnych po mocno nasycone – tak, żeby każda z nas znalazła coś dla siebie. Rozświetlacz w pudrze Becca Shimmering Skin Perfector Pressed kosztuje 155 zł.

kosmetyki becca SHIMMERING_SKIN_PERFECTOR_PRESSED_BLUSHED-COPPER

Jednym z kosmetyków, o których Kerry Cole, makijażystka Becca, opowiadała szczególnie obszernie, jest baza wygładzająca Becca Ever Matte Poreless Priming Perfector (139 zł). Określiła ten produkt mianem „bibułek matujących w butelce” – bazę można nakładać zarówno pod makijaż, jak i na makijaż, używając jej w ciągu dnia do poprawek. Wystarczy odrobina wklepana (nie rozsmarowana!) po twarzy, żeby znów wyglądać nienagannie. Ten kosmetyk na pewno kupię, bo wszelkie bazy matujące bardzo lubię, szczególnie latem.

kosmetyki becca EVERMATTE_PORELESS_PRIMING_PERFECTOR

Po prezentacji poszłam też do makijażystek z prośbą o pokazanie kosmetyków na mnie. Moim największym chyba problemem makijażowym są cienie pod oczami. Wysypiam się, piję wodę, a panda jak była, tak jest. Moja znajoma poleciła mi rozświetlacz MAC w pisaku, ale nie poprawił on znacząco mojego wyglądu. Makijażystka użyła korektora Becca Under Eye Brightening Corrector (99 zł). Różnica była naprawdę duża – jasny, brzoskwiniowy korektor schował cienie pod oczami, a kilka godzin poźniej, kiedy zmywałam makijaż, skóra nadal wyglądała dobrze, nie było żadnych smug korektora w załamaniach. Sephora była tak miła, że dała mi ten właśnie kosmetyk, więc na pewno będę go teraz z przyjemnością stosować.

kosmetyki becca UNDER_EYE_BRIGHTENING_CORRECTOR_WITH_LID

Ciekawym kosmetykiem jest też Beach Tint, koloryzujący balsam do ust i policzków (103 zł). Lekka, wodna konsystencja sprawia, że po nałożeniu nie ma efektu tłustego połysku, kolor jest trwały, a na Beach Tint można też położyć trochę różu mineralnego Becca, żeby pogłębić kolor ust. Do wyboru jest osiem delikatnych odcieni.

kosmetyki becca BEACH_TINT_GRAPEFRUIT

To tylko część oferty kosmetyków Becca – jest ich kilkadziesiąt, wiele w kilku odcieniach. Najlepiej idź do Sephory i sprawdź je na własną rękę. Ja jestem bardzo zadowolona, bo ceny są raczej przystępne (w porównaniu z innymi markami kolorówki dostępnymi w Sephorze), a skuteczność działania – bez zarzutu.