Zima zbliża się do nas – kto wie, może za kilka dni w całej Polsce spadnie śnieg? Nie daj się zimie, ubieraj się ciepło. Wiem, że to brzmi jak porady cioci Ani, ale taka jest prawda. Przeziębiona, zakatarzona, przemarznięta nie wyglądasz dobrze i szkodzisz sobie. Wybrałam kurtki zimowe, które sama chętnie kupiłabym.

A co z eleganckimi płaszczami? Moim zdaniem są świetne, jeśli idziesz na kolację przy świecach albo do teatru. Na co dzień nie są tak praktyczne jak kurtki zimowe: płaszcz łatwo przyciąć drzwiami samochodu, zabrudzić przy kucaniu, no i nie grzeją tak dobrze.

Jak wybrać kurtkę zimową?

Puchowe kurtki zimowe są super, ale wiem, że dla wielu dziewczyn to coś koszmarnego, kojarzącego się z ludzikiem Michelin. Moja rada? Nie kupuj wielkiej, grubej, pikowanej kurtki, wybierz lekką, nowoczesną kurtkę na zimę. O ile na zewnątrz nie panują kilkunastostopniowe mrozy, nie musisz wybierać najgrubszej kurtki w sklepie. Lepiej załóż lżejszą kurtkę zimową, a pod nią dodatkowy sweter czy kamizelkę z wełny.

Kurtki zimowe – kolory

Pamiętam, jak kurtki zimowe o sportowym kroju dopiero zaczynały się pojawiać w sklepach. A potem na ulicach i na stokach. Zwykle miały dyskusyjną, krzykliwą, trudną do noszenia na co dzień kolorystykę. Ale teraz można wybrać prostą kurtkę zimową w kolorze czarnym, szarym czy granatowym. Moja akurat jest intensywnie niebieska, ale to mój ulubiony kolor. Z drugiej strony, moja długa kurtka zimowa jest czarna, nie chciałam innej. Wiele zależy od kroju kurtki, ale też od tego, jak się ubierasz na co dzień, jaki masz styl.

Kurtki zimowe – krótkie

Wybrać kurtkę ze stójką, z kołnierzykiem czy bez? Moim zdaniem kurtka zimowa ze stójką to najlepszy wybór. Dobrze wygląda, można do niej założyć szalik albo nosić solo. Jasne, będzie się brudzić od podkładu na twarzy, ale właśnie dlatego w każdym wideo kręconym na zewnątrz mam szalik.

Jeśli nie lubisz kurtek pikowanych w poprzek albo czujesz, że Cię optycznie pogrubiają, szukaj kurtek pikowanych w romby lub w nieregularne linie.Kurtki zimowe – długie

Zwróć uwagę na kilka detali: długa kurtka zimowa powinna mieć i zapięcie na suwak, i na zatrzaski. Rzepy to zły pomysł, zawsze wczepia się w nie szalik czy rękawiczki. Idealnie, żeby zapięcie na suwak było rozsuwane z dwóch stron. To bardzo ułatwia wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Moim zdaniem kaptur to konieczność – w bardzo zimne dni to doskonały dodatek do czapki, pozwalający ogrzać całe ciało. Tym bardziej, jeśli zapomnisz zabrać czapki z domu.