Co prawda nie ma żadnego przepisu, który każe zmieniać perfumy na lato, używać latem lżejszych, świeższych zapachów, ale wiele marek właśnie w okolicach końca wiosny i początku lata wprowadza nowości specjalnie na tę porę. Maison Francis Kurkdjian proponuje trzy nowe zapachy Maison Francis Kurkdjian, tworzące kolekcję Cologne forte.

W Aqua Universalis Cologne forte bergamotka i białe piżmo przeplatają się z musującą falą świetlistych białych kwiatów. Ten cytrusowy zapach to śnieżna biel, powiew świeżego powietrza i uczucie nieskazitelnej czystości.
Skład: włoska bergamotka, bułgarska róża, akord białych kwiatów (jaśminowiec, słodki groszek), białe piżmo

Aqua Vitae Cologne forte to koktajl mandarynki i bergamotki oraz kwiaty otulone aureolą słonecznego blasku. Radosna, kwiatowa kompozycja symbolizuje oślepiający blask słońca w zenicie.
Skład: włoska bergamotka, włoska mandarynka, słoneczny akord kwiatowy, piżmo

W Aqua Celestia Cologne forte soczysta bergamotka otulona została owocowymi nutami czarnej porzeczki, mimozy i jaśminu, by z wolna rozpłynąć się w łagodnych akordach owocowego piżma. Owocowy, krystalicznie czysty i jasny zapach jest jak spotkanie nieba z morzem.
Skład: bergamotka z Kalabrii, pąki czarnej porzeczki (absolut), egipski jaśmin (absolut), mimoza z Francji (absolut), owocowe piżmo

Wszystkie trzy zapachy kolekcji Cologne forte są dostępne w Perfumerii Quality Missala i w wybranych perfumeriach na terenie całej Polski w cenie 725 zł za flakon o pojemności 70 ml EDP.

https://www.perfumeriaquality.pl/francis_kurdijan/