Jak to tak naprawdę jest z perfumetkami? I czy perfumeria neness.pl sprzedaje podróbki? Przyjrzałam się sprawie, mam też wypowiedź producenta perfum.

Perfumetki (czyli niewielkie pojemności perfum, reklamowanych jako oryginalne Chanel, Dior czy inne marki) są w Polsce szalenie popularne. Niedrogie, oferują perfumy za ułamek ceny – ale czy to naprawdę oryginały? Pisałam już o perfumach „w penie”, o pojemności 20 ml – te oferowane za kilkanaście złotych to z całą pewnością podróbki, chociaż kilka marek oferuje tego typu pojemności:

Perfumy 20 ml – czy to podróbki?

Wygląda jednak na to, że perfumetki tylko zyskują na popularności. Ambasadorką sklepu neness.pl została popularna blogerka, co może świadczyć o tym, że perfumeria chce ze swoim produktem dotrzeć do grupy jej fanek.

neness podrobki blogerka

A co w sklepie? 12 zł za 22 ml perfum oznaczonych jako Chanel Chance, czy Chanel Coco Mademoiselle. Znam ceny oryginałów (sprawdzisz je w douglas.pl), ale nie musicie mi wierzyć. A nuż to promocja, o której nie mam pojęcia?

neness podrobki oferta chanel

Skontaktowałam się z przedstawicielstwem marki Chanel i otrzymałam oficjalną odpowiedź z centrali:

neness podrobki odpowiedz chanel

Szczególnie istotny dla oceny, czym są perfumetki, jest ten fragment:

We are of course aware of the existence of websites like this, which use the image and reputation of the major perfume brands to sell counterfeit scent.
For Chanel, fighting counterfeit goods is a priority as counterfeiters appropriate our brand’s iconic designs and logo in order to take advantage of our prestige to gain visibility for their own commercial purposes.

Tłumacząc to na polski:

Jesteśmy oczywiście świadomi istnienia stron internetowych jak ta, używających zdjęć i rozpoznawalności największych marek perfumeryjnych w celu sprzedawania podrobionych zapachów. 

Dla Chanel, walka z podróbkami to priorytet, jako że producenci podróbek przywłaszczają sobie ikoniczne projekty i logo naszej marki, żeby dzięki naszej renomie zyskać popularność dla własnych zysków. 

I tak to wygląda. Rozumiem, perfumy nie zawsze są tanie, ale zwykle da się trafić okazję – w Sephorze czy Douglasie trafiają się promocje, wyprzedaże, jest ich też pełno w drogeriach jak Rossmann, Hebe czy SuperPharm. Można kupić perfumy w Yves Rocher, można kupić Avon czy Oriflame. Nie ma uzasadnienia dla świadomego kupowania podróbek.