Nic Ci się nie pomyliło, dalej czytasz Jest Pięknie. Ale nowe lalki Barbie to temat, który moim zdaniem warto omówić.

Barbie jest już panią w słusznym wieku – ma prawie 60 lat. Przez ten czas zmienił się świat, zmieniło się podejście do dzieci i do zabawek. Nie wystarczy już wypuścić na rynek Barbie ze stetoskopem, Barbie w okularach i kitlu laboratoryjnym, bo nadal jest to lalka, która nie wygląda jak dziewczynki, ich mamy czy koleżanki. Chyba, że mieszka się w Kalifornii czy na Florydzie. Barbie nie jest już tylko blondynką – są lalki z ciemnymi włosami, są lalki o innych odcieniach skóry, ale teraz do typowych lalek Barbie dołączają trzy nowe sylwetki: wysoka, krągła i drobna. Nowa kolekcja lalek Barbie Fashionistas 2016 obejmuje cztery sylwetki (oryginalną oraz trzy nowe), siedem karnacji, 22 kolory oczu, 24 fryzury oraz mnóstwo modnych ubranek i dodatków.

Nowe lalki zaprezentowano na stronie Barbie.com, a zamówienia na nie można składać od 28 stycznia na stronie mattelshop.com w USA. W Polsce kolekcja dostępna będzie już w marcu.

Jako dziecko, bawiłam się moimi Barbie, miałam też Kena, dzieci (nie pamiętam, jak się nazywały), stertę ubranek, butów itd. Nie zastanawiałam się nigdy nad tym, dlaczego ja nie mam włosów do pasa jak Barbie, dlaczego nie mam tak długich nóg etc. Ale może teraz tego rodzaju rozterki są bardziej powszechne – jeśli nie wśród dzieci, to może wśród ich matek. Macie dzieci? Kupujecie im lalki Barbie? Jak to u Was wygląda?

lalki barbie dolne

https://www.youtube.com/watch?v=vPETP7-UfuI