Szósta edycja kalendarza tradycyjnie poświęcona jest tematyce kobiecej, ale o jej różnych obliczach tym razem opowiadają fotografowie. Najwybitniejsi polscy artyści m.in. Niedenthal, Tomaszewski, Wolański zilustrowali zdjęciami cytaty znanych osób. Tak powstał kalendarz „Oblicza Kobiet.”

Tegoroczna edycja to zupełnie nowa propozycja w historii kalendarzy firmy Gedeon Richter. W latach poprzednich o kobietach opowiadali artyści plastycy, najwybitniejsi polscy graficy, malarze, ilustratorzy książkowi. Tutaj do współpracy zaproszono fotografów.

Dyrektorem artystycznym i autorem koncepcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Andrzej Pągowski, który zaprosił do współpracy 11 całkowicie różnych od siebie fotografów. Powstała, dzięki temu, kolejna, międzypokoleniowa mini-galeria polskiej sztuki współczesnej. Wszyscy autorzy są znanymi artystami w Polsce, ale także za granicą. Każdy z nich reprezentuje inny styl, tworzy inną techniką i należy do innej grupy wiekowej.

Fotografie ukazują współczesną kobietę w różnych rolach. Znajdziemy wśród nich zarówno obrazy kobiet w wyjątkowych sytuacjach ich życia, jak i takie, które zmagają się z prozą codzienności. Podobnie jak w latach poprzednich, każdemu zdjęciu towarzyszy cytat.

W kalendarzu możemy podziwiać prace: Marcina Ryczka, Kajusa W. Pyrza, Roberta Wolańskiego, Dariusza Romana, Weroniki Wawrzkowicz, Marleny Bielińskiej, Chrisa Niedenthala, Tomasza Tomaszewskiego, Adama Pańczuka, Lidii Popiel, Tomasza Sikory i Andrzeja Pągowskiego. Każdą z prac można oprawić jak grafikę i nadać jej drugie życie w kolejnym roku.

Wystawa prac dla publiczności dostępna będzie 26 stycznia, w godzinach otwarcia Arkad Kubickiego.