Dobra współpraca między mecenasem a artystami może przynosić imponujące efekty. Firma Gedeon Richter od kilku lat zaprasza do współpracy wybitnych polskich malarzy, grafików, ilustratorów. W tym roku zaproszono do współpracy kobiety.

Gedeon Richter to firma farmaceutyczna, która ma w swoim portfolio wiele leków dla kobiet i aktywnie uczestniczy w działaniach i badaniach nad poprawą jakości życia kobiet na całym świecie. Zadaniem artystek było zilustrowanie cytatów przypisanych do poszczególnych miesięcy w roku. Sentencje zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzą również od znanych kobiet. W projekcie wykorzystano sentencje m.in. Margaret Thatcher, Gabrieli Zapolskiej, Coco Chanel, Evy Peron.

W kalendarzu możemy podziwiać prace: Hanny Bakuły, Joanny Sarapaty, Kaji Renkas, Katarzyny Gintowt, Magdy Wolny, Justyny Kisielewicz, Laury La Wasilewskiej, Magdaleny Danaj, Marty Frej, Agaty Bogackiej, Uli Pągowskiej i Anny Halarewicz.

Dzięki zachowaniu najwyższych standardów poligraficznych, każdą z prac można oprawić jak grafikę i nadać jej drugie życie w kolejnym roku.

Wystawa prac dla publiczności dostępna będzie w dniach 26-27 lutego w warszawskich Arkadach Kubickiego.