Odkąd się ten model pojawił w sprzedaży, jest na niego szał. Gwiazdy zagraniczne noszą oryginały – wersje normalne i limitowane, a w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych kwitnie handel podróbkami.

Tak samo jak w przypadku Louboutinów, o których pisałam niedawno, cena jest pierwszym i najważniejszym wyznacznikiem. Ten szal kosztuje 455 funtów, czyli jakieś 2150 zł. Proszę bardzo:

Co za tym idzie, wszystko w cenie do 80% tego jest podróbką. Nie wierzę w ciocie kupujące 50 sztuk tylko po to, żeby obdarować całą rodzinę (ale rodzina ma alergię na kaszmir, więc sprzedaje) – w sklepach LV jest ograniczenie liczby kupowanych przedmiotów, właśnie w celu uniknięcia obrotu nimi w miejscach inne, niż upoważnione do tego przez LV.

Nie ma też sensu analizować, czy torebka na zakupy LV wygląda tak, czy nie inaczej, bo to nie ma najmniejszego znaczenia. Podobnie jak szukanie, czy taki kolor to powstał w ogóle – bo mógł powstać, ale był limitowany do 125 sztuk, co dodatkowo zmniejsza szanse na zakup za 200 zł.