Jestem niepoprawną gadżeciarą – w mojej kuchni właśnie pojawił się drugi wolnowar, mam też multicooker Kohersen MyCook, w doniczce z kwiatkiem mam czujnik informujący mnie o poziomie nawilżenia i nasłonecznienia, nigdzie się nie ruszam bez Fitbita… Ale to nie wszystko. Poza „dużymi” gadżetami bardzo lubię też te nieduże, które bardzo ułatwiają mi życie w kuchni.

Chyba pierwszym takim gadżetem, który kupiłam, był siekacz do czosnku Chef’n. Wystarczy obrać ząbek czy dwa, wrzucić do środka, kilka razy przetoczyć po blacie i gotowe, czosnek drobniutko posiekany. Jasne, jest też praska do czosnku, a dobry kucharz sieka czosnek samodzielnie, ale po tym, jak wygrzebię z praski resztki czosnku, muszę wywabiać z dłoni aromat tej przyprawy, a co do bycia prawdziwym kucharzem – pieca konwekcyjnego też nie mam i jakoś żyję. Nie muszę być najlepsza, ale lubię wygodę – a siekacz do czosnku Chef’n to ogromna wygoda.

siekacz do czosnku Chef'n

Skoro już jesteśmy przy profesjonalnych kucharzach – zwykle po mistrzowsku kroją nożem warzywa w plasterki. Ja nie mam do tego zacięcia, poza tym, nie muszę, bo mam krajalnicę Kyocera, która pokroi warzywa za mnie. Co najlepsze – ma 4 ustawienia grubości, więc kiedy robię mizerię czy kroję warzywa np. na chipsy, mogę dopasować grubość plasterka do moich upodobań.

krajalnica kyocera

Druga krajalnica?! Tak, a właściwie to tarka julienne, też Kyocera. Krojenie julienne, czyli w cieniutkie słupki, to już wyższa szkoła jazdy, trzeba do tego mieć naprawdę ostre noże i naprawdę sporą wprawę. Tarka julienne Kyocera nie jest może idealna – z bardzo twardymi warzywami (jak np. bulwa selera) radzi sobie gorzej niż np. z ogórkiem, papryką czy marchewką, ale i tak uważam, że bardzo ułatwia mi pracę w kuchni.

tarka julienne kyocera

W ramach praktycznych prezentów dostałam od Marka na Boże Narodzenie zestaw przyborów kuchennych Joseph Joseph. Jasne, to nie jedyne, jakie mam, ale te mają tę zaletę, że zawsze są w jednym miejscu. Goście przyszli i gotujemy wspólnie? Świetnie, nie muszę rzucać się do szuflady i szukać łyżki cedzakowej ani wazowej, bo wszystko jest pod ręką.

zestaw przyborow kuchennych joseph joseph

Na koniec coś, co jest równie praktyczne, co urocze. To nie tylko solniczka czy pieprzniczka, ale przede wszystkim młynek. Świeżo zmielony pieprz? Bardzo proszę. Poza tym, króliki to doskonały temat do rozmów, zwłaszcza kiedy do domu przychodzą nowi goście. Nie wszyscy od razu wiedzą, że królik nie tylko wygląda, ale też jest po coś. Młynek do soli i pieprzu Chef’n występuje też w innych wariantach – można kupić np. taki w kształcie czosnku albo pomidora.

młynek do soli i pieprzu chef'n

A Ty, lubisz gadżety kuchenne, jakie są Twoje ulubione?

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube6k
Instagram5k