Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się określenia w rodzaju „bio”, eko” czy „naturalny”. Nic dziwnego, szukamy jakości, krótkiego składu, działania bez efektów ubocznych. Nic więc dziwnego, że marka Kiehl’s stworzyła krem, który zawiera prawie same składniki pochodzące z natury. Oczywiście, kiedy mowa o miodzie Manuka, nie należy się spodziewać, że krem będzie pachnieć miodem i smakować jak miód – ale podobnie jak miód, ukoi skórę i nawilży (jeśli mi nie wierzysz, spróbuj nałożyć miód na spierzchnięte usta – działa idealnie). Miód manuka pomaga zapobiegać utlenianiu komórek na skutek promieniowania UV oraz zanieczyszczeń. Znany jest również z wpływu na produkcję fibroblastów i keratynocytów, dzięki czemu przyczynia się do naprawy uszkodzeń oraz przeciwdziała utracie wody.

Drugim kluczowym składnikiem kremu Kiehl’s Pure Vitality Skin Renewing Cream jest żeń-szeń, od lat znany w kosmetyce. Badania przeprowadzone nad działaniem rośliny wykazały poprawę wyglądu skóry, wzrost zawartości wody w tkankach, poprawę funkcjonowania bariery ochronnej oraz zwiększenie ilości wytwarzanego kolagenu, spowolnienie procesów degradacji macierzy pozakomórkowej oraz poprawę zdolności do zapobiegania szorstkości skóry wywołanej promieniowaniem UV.

Krem Kiehl’s Pure Vitality Skin Renewing Cream kosztuje 259 zł za 50 ml, można go kupić w salonach Kiehl’s oraz w sklepie internetowym Kiehl’s.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
Google+274
YouTube3k
Instagram5k