HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to innowacyjna technologia, polegająca na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Zabieg stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze bez naruszania ciągłości naskórka. HIFU umożliwia uzyskanie efektu liftingu bez skalpela już po jednej sesji. Co warto wiedzieć na temat tej procedury?

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to rodzaj liftingu ultradźwiękowego. Technologia ta różni się jednak od tradycyjnych ultradźwięków – HIFU działa dużo głębiej i silniej oddziałuje na tkankę. W zabiegu tym wykorzystano bowiem skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu i wysokiej częstotliwości, która dociera aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Co ważne, energia HIFU przenika przez naskórek bez przerywania jego ciągłości.

Lifting HIFU polega na zastosowaniu kartridżów o zróżnicowanym zasięgu działania i głębokości penetracji tkanki (od 1,5 do 9 mm), dzięki czemu można dostosować procedurę do konkretnych obszarów i indywidualnych potrzeb pacjenta. W zabiegach na twarz stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm.

Jak lifting HIFU działa na skórę?

Pod wpływem działania skoncentrowanych ultradźwięków dochodzi do intensywnego podgrzania wnętrza tkanki, jej kontrolowanego uszkodzenia i pobudzenia komórek skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. W rezultacie następuje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Zjawisko to nazywane jest termokoagulacją. Jednocześnie ultradźwięki działają na nadmiernie rozrośnięte komórki tłuszczowe, zmniejszając ich objętość. Efektem jest więc nie tylko lifting i odmłodzenie skóry, ale też wysmuklenie całej twarzy.

Lifting HIFU wykonywany jest przez lekarza lub kosmetologa po wcześniejszej konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zabieg trwa od 30 do 60 minut – w zależności od wielkości leczonego obszaru. Rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i nałożenia specjalnego żelu. Kosmetolog przesuwa delikatnie głowicą urządzenia po skórze twarzy, wysyłając skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków w ściśle określone obszary. Efekty pojawiają się stopniowo, wraz z zachodzącym procesem odbudowy włókien kolagenowych. Może to potrwać nawet do 6 miesięcy – po tym czasie można ocenić ostateczne rezultaty zabiegu HIFU.

Zalety liftingu twarzy bez skalpela

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, HIFU na twarz to zabieg o wielu korzyściach:

  • Naturalne efekty, dzięki pobudzeniu procesów regeneracyjnych w skórze, prowadzących do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu.
  • Kontrolowana redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, np. w okolicach podbródka.
  • Procedura niechirurgiczna – zabieg HIFU odbywa się bez użycia igieł i skalpela, bez konieczności znieczulenia i rekonwalescencji.
  • Głębokie działanie możliwe jest bez uszkadzania powierzchni naskórka.
  • Możliwość osiągnięcia kilku różnych efektów estetycznych, np. lifting twarzy, spłycenie zmarszczek, redukcja podwójnego podbródka, zmniejszenie worków pod oczami.  
  • Szybkie rezultaty – satysfakcjonująca poprawa kondycji skóry może nastąpić już po jednym zabiegu.
  • Spowolnienie starzenia się skóry – chociaż zabieg HIFU nie jest w stanie zatrzymać tego procesu, to skutecznie go hamuje, zapobiegając pogłębianiu się zmarszczek.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z krakowskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

Artykuł sponsorowany