Zamiast kupować tryptyki w IKEA, wybierz się do DESA Unicum na aukcję młodej sztuki.

Na ścianach coś zwykle wisi – i nie mówię tu tylko o ogromnym telewizorze. Obok, a może nawet zamiast niego warto mieć na ścianach coś, co cieszy oko. Rozumiem, że nie wszyscy mają środki na kolekcjonowanie sztuki, ale zamiast kupować banalne, powtarzalne obrazki ze sklepu z meblami, warto poszukać czegoś wyjątkowego. DESA Unicum umożliwia zakup ciekawych obrazów, których autorzy dopiero mają szansę na popularność. Stąd niewysokie ceny.

Dzieła artystów, którzy w niedalekiej przyszłości mają szanse zabłysnąć na rynku sztuki, będzie można licytować w warszawskiej DESIE Unicum już 20 sierpnia. W katalogu aukcji w towarzystwie prac świeżo upieczonych absolwentów ASP znalazły się m.in. poszukiwane przez kolekcjonerów obrazy Łukasza Bilińskiego, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz i Pauliny Zalewskiej. Zgodnie z tradycją każda pozycja ma cenę wywoławczą w wysokości 500 zł.

Metaobraz Marka Pękacza pod tytułem „Ontological Engine” to jedna z najciekawszych propozycji, które pojawią się na sierpniowej Aukcji Młodej Sztuki. Nie każdy jednak będzie mógł dostrzec wszystkie jego walory. Przynajmniej nie bez specjalistycznego sprzętu. Na jego powierzchni znajduje się czternaście tysięcy osiemset sześćdziesiąt cztery zer i jedynek, które widać jedynie w świetle UV.

Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 20 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00 w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum przy ul. Marszałkowskiej 34-50. Wystawę aukcyjną można oglądać do 20 sierpnia w siedzibie domu aukcyjnego.

Katalog dostępny jest na www.desa.pl oraz w galeriach DESY Unicum.

Mecenasem Aukcji jest PKN ORLEN.