Zwykle jem w domu, bo gotuję często. Ale bywają takie dni, kiedy jeżdżę po mieście i nie mam czasu wrócić na obiad, nie mówiąc o tym, że nie mam czasu tego obiadu nawet podgrzać, nie mówiąc o ugotowaniu. Wtedy szukam ciekawego miejsca, gdzie mogę coś zjeść. Orientacja Jadłodajnia Azjatycka to o wiele więcej niż typowy barek z „chińskim” jedzeniem.

Właściciel ma spore doświadczenie, jak chodzi o kuchnię orientalną, sam też jest jej smakoszem, więc wszystko, co pojawia się w menu, jest przez niego sprawdzone i zaaprobowane. A co w menu? Och, wszystko. Są zupy – myśmy wybrali wersję z krewetkami, kiełkami i warzywami, ale dla fanów jest pho, i to naprawdę duża porcja (na oko jakieś pół litra). Są pierożki na parze, sajgonki, krewetki i kawałki kurczaka w cieście, są makarony z warzywami, no i dania główne, w tym takie klasyki jak kurczak słodko-kwaśny. Prawie wszystko można modyfikować według potrzeb, bo dania są robione na bieżąco, nie dostajemy gotowca z wielkiej michy. Jeśli wolisz wersję ostrzejszą lub delikatniejszą – powiedz o tym przy zamówieniu. Możesz też jaśminowy ryż zamienić np. na smażony albo na smażony makaron.

Co do picia? Oczywiście, są soft drinki, ale można też zamówić imbryk herbaty.

Najważniejsza zaleta – w Orientacji gotuje się bez glutaminianu sodu. Czyli wszystkie smaki są naturalne, uzyskane przy pomocy przypraw, a nie wzmacniacza smaku. Właściciele Orientacji stawiają na sprawdzone, lubiane potrawy, ale w czystszej, zdrowszej wersji.

To, co mnie szczególnie urzekło, to wystrój wnętrza. Orientacja nie mieści się w szczególnie pięknym pawilonie, ale wewnątrz jest jasno, nowocześnie, meble to nie przypadkowa zbieranina, ale lekkie krzesła i stoły, a nad nimi – jasno świecące lampy. Widać, że włożono w to miejsce sporo serca. Włożono też sporo środków w wentylację – nareszcie można iść do barku z kuchnią orientalną i nie przesiąknąć dokumentnie specyficznym zapachem przypraw.

Orientacja Jadłodajnia Azjatycka ma punkty w Warszawie i Lublinie, można zamawiać jedzenie z dowozem (w określonym rejonie). Jeśli mieszkasz w Warszawie i lubisz, jak ja, spacery po Saskiej Kępie, bardzo polecam Ci to miejsce – jest co prawda nieco na uboczu od Francuskiej, ale zdecydowanie warto się tam wybrać!

Ceny: od 8 zł za zupę do ok. 25 zł za danie główne

http://orientacja.eu/

https://www.facebook.com/jadlodalniaorientacja

Warszawa, ul. Brazylijska 9, tel. 530 530 240GRATIS dostawa i zwrot