Może to ma być prezent na mikołajki, a może szukasz pomysłu na drobne prezenty dla znajomych z pracy. Albo ktoś Cię zaprosił na obiad czy kawę, niedawno miał urodziny, imieniny, a Ty chcesz dać coś innego niż czekoladki? (jeśli wybierasz się do mnie, sprawdzi się wszystko poza czekoladkami, nie lubię czekolady) Dziś szybki przegląd moich pomysłów – niedrogich, ładnych, przydatnych, ale nie nudnych.

Czy książka może być prezentem?

Oczywiście, że tak, ale nie każda. Najgorętsza nowość (sprawdziłam w empiku – w tygodniu, kiedy to piszę, jest to chyba biografia jakiejś pani z reality show) nie jest często prezentem uniwersalnym. Trzymałabym się z daleka od nowych książek poczytnych autorów, bo jak ktoś lubi tego autora, to pewnie ma już książkę, a jeśli np. nie czyta kryminałów, to co mu po najnowszym Remigiuszu Mrozie?

Lepiej pójść w ładnie wydane, ciekawe książki kulinarne. W moim zestawieniu są dwie – obie napisały dziewczyny, które znam, obie są bardzo ciekawe i każda z nich ma szansę się spodobać wielu odbiorcom.

Mój pomysł dodatkowy to dodanie do książki jakiegoś drobiazgu, który może się przydać przy gotowaniu według przepisów z niej – albo i nie. Znalazłam bardzo ładny pojemnik na lunch, piękny marmurowy moździerz i wanilię w laskach. Ale to nie wszystko – możesz poszukać nietypowych przypraw, pałeczek czy np. dziadka do orzechów.

 

 1. Zestaw podkładek pod szklanki, Cena: 31 zł, do kupienia w Ceneo.
 2. Zestaw pędzli do makijażu, Cena: 22 zł, do kupienia w Ceneo.
 3. Opaska na oczy do spania, Cena: 10 zł, do kupienia w Ceneo.
 4. Zestaw pieńków – podstawek, Cena: 34 zł, do kupienia w Ceneo.
 5. Klepsydra od odmierzania czasu, Cena: 60 zł, do kupienia w Ceneo.
 6. Zakładka magnetyczna do książki, Cena: 80 zł, do kupienia w Ceneo.
 7. Książka Lunchbox na każdy dzień. Fit bento, Cena: 38 zł, do kupienia w Ceneo.
 8. Pojemnik na lunch Black + Blum, Cena: 115 zł, do kupienia w Ceneo.
 9. Dwanaście słodkich miesięcy, Cena: 35 zł, do kupienia w Ceneo.

Czy kosmetyk może być prezentem?

Pisałam już o tym przy okazji przeglądu kalendarzy adwentowych z kosmetykami – tak, może, ale nie każdy i nie dla każdego. Nie wyobrażam sobie, że kupię mojej matce pędzle do makijażu, bo nie wiedziałaby, co z nimi zrobić, ale krem do rąk to prezent dobry w zasadzie dla każdego, niezależnie od płci czy wieku.

Akcesoria typu szczotka albo grzebień do włosów są moim zdaniem sensowne i bezpieczne, a przy tym nie muszą kosztować majątku. Widziałam np. złoty grzebień Balmain za 200 zł, ale nie sądzę, żeby czesał inaczej niż ten drewniany za ułamek ceny. Jeśli gumki, spinki itp. ozdoby do włosów, to z wyczuciem – neonowe kolory tylko dla osób, które na pewno je lubią. Dopinki włosów – stanowczo nie.

A co z dodatkami do domu?

Bardzo je lubię – i dawać, i dostawać. Staram się pamiętać, kto jakie kolory lubi, w jakim stylu ma dom, ale też nie wpadam w złość, kiedy ktoś obdaruje mnie czymś w innym stylu niż mój. Po pierwsze, eklektyzm ma sens, no i nie wszystkiego musisz używać codziennie. Może orientalne miseczki wystawisz tylko przy okazji przyjęcia w stylu arabskim, ale wtedy będą wyglądać lepiej niż Rosenthal. Po drugie, prezenty w rodzaju zegara, minutnika, kompletu serwetek czy podkładek pod szklanki można spokojnie podać dalej.

 1. Wanilia w laskach, Cena: 13 zł, do kupienia w Ceneo.
 2. Notes – kalendarz, Cena: 32 zł, do kupienia w Ceneo.
 3. Szalik – komin, Cena: 149 zł, do kupienia w Ceneo.
 4. Rękawiczki jednopalczaste, Cena: 39 zł, do kupienia w Ceneo.
 5. Nawilżający krem do rąk, Cena: 13 zł, do kupienia w Ceneo.
 6. Dozownik do octu, Cena: 36 zł, do kupienia w Ceneo.
 7. Gumka do włosów, Cena: 64 zł, do kupienia w Ceneo.
 8. Grzebień do włosów, Cena: 11 zł, do kupienia w Ceneo.
 9. Moździerz marmurowy, Cena: 72 zł, do kupienia w Ceneo.

 

Linki do produktów wymienionych powyżej mogą być afiliacyjne. Nie wpływa to na moje opinie.