Piękne, zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. Dla wielu z nas to wizytówka, coś, co każdy zauważa. Nie muszą być długie i bujne, ale muszą wyglądać świeżo. Producent obiecuje, że suchy szampon L’Oreal Paris Magic Shampoo działa cuda. Jak to wygląda naprawdę?

Suchy szampon L’Oreal Paris Magic Shampoo: pierwsze wrażenia

Jak dotąd, miałam do czynienia z kilkoma suchymi szamponami. Droższe czy tańsze, wszystkie miały jeden wspólny mianownik: nadawały włosom lekko siwy odcień i mocno je matowiły. Jasne, nagle mniej świeża fryzura nadawała się już do pokazania światu, ale raczej z daleka i raczej tylko na kilka godzin. Próbowałam i suchego szamponu w sprayu, i wersji sypkiej. Ta druga sprawdzała się u mnie lepiej, bo łatwiej mi było dawkować ilość, ale nigdy nie polubiłam suchych szamponów, traktowałam je raczej jako rozwiązanie awaryjne.

Nawiasem mówiąc, zbyt częste używanie suchego szamponu może mieć niepożądane skutki – podrażnienie skóry głowy, łupież, a tego żadna z nas nie chce. Uważam, że suchy szampon nie powinien być elementem regularnej pielęgnacji, ale wiem, że potrafi uratować dzień.

Wróćmy do suchego szamponu L’Oreal. Kiedy pierwszy raz go rozpyliłam na włosach (drugi dzień od mycia, co u mnie zwykle oznacza, że lepiej już nie pokazywać się ludziom) i wtarłam, zgodnie z instrukcją, spodziewałam się jak zwykle lekko poszarzałych włosów przy skórze. Nic takiego się nie stało, tu nie ma tego nieznośnego białego talku! Preparat jest prawie przezroczysty i raczej wodnisty. Dlatego trzeba go energicznie wetrzeć we włosy u nasady. To je unosi i tym samym sprawia, że fryzura wygląda lepiej, bardziej świeżo.

Suchy szampon L’Oreal Paris Magic Shampoo: działanie

Używałam go przez kilka ostatnich tygodni, kiedy zaszła taka potrzeba. Dobra wiadomość: trzeba naprawdę niedużo, żeby odświeżyć oklapłe, wczorajsze włosy. Zła wiadomość: ten efekt utrzyma się przez kilka godzin, ale nie kilkanaście. Nie ma jednak problemu z ponownym użyciem suchego szamponu L’Oreal. Gorsza wiadomość: jak każdy suchy szampon, ten też ma duszący, pudrowy zapach. Wersja, którą mam, ma zapach różany. Na jednym z blogów przeczytałam, że jest delikatny i długo utrzymuje się na włosach. Jak dla mnie, nie ma w nim nic delikatnego, ale zgodzę się, że jest trwały. Obawiam się jednak, że nie ma co liczyć na bezzapachowy suchy szampon, bo zapach z jednej strony maskuje pewnie aromat składników, a z drugiej, doraźnie odświeża włosy po tym, jak spędziło się dzień w dusznym czy zadymionym pomieszczeniu.

Suchy szampon L’Oreal Paris Magic Shampoo: ocena

Jak chodzi o działanie właściwe, czyli odświeżanie fryzury, moim zdaniem jest bardzo dobrze. Włosy nie są matowe, sklejone, nie wyglądają jak peruka Marii Antoniny. Można wyjść do ludzi, ułożyć włosy jak zawsze, wszystko wygląda dobrze. Jest kilka wersji zapachowych, więc pewnie czasem znajdę taką, która odpowiada mi bardziej niż ta różana, ale jeśli podobnie jak ja nie przepadasz za pudrowymi, dusznymi aromatami, weź to pod uwagę.

Suchy szampon L’Oreal Paris Magic Shampoo kosztuje około 20 zł za 200 ml, ale w drogeriach pojawiają się promocje – np. teraz w SuperPharm można go kupić za 12 zł – klik!