Pandemia i spowodowane nią ograniczenia w zakupach są faktem. Nawet, jeśli jesteś w tej komfortowej sytuacji, że pracujesz zdalnie, nie zawsze oznacza to nielimitowany czas na robienie zakupów. Pod sklepami tworzą się kolejki, w godzinach 10-12 zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 65 roku życia. Dla wielu z nas kolejki po zakupy to wspomnienie czasów minionych, ale to zrozumiałe, że nikt nie chce w tym uczestniczyć, jeśli nie musi. Gdzie w Warszawie zrobić zakupy do domu? Oto moje małe podsumowanie – będę je aktualizować, kiedy znajdę nowe sklepy.

Zakupy do domu Warszawa: duże sklepy

Zacznę od supermarketów – te, które miały uruchomione sklepy internetowe, nadal przyjmują zamówienia, ale informują o możliwych opóźnieniach.

Auchan https://www.auchandirect.pl/

Carrefour https://zakupycodzienne.carrefour.pl/

Jeśli wolisz jechać na zakupy do Carrefour osobiście, uruchomiona została funkcja sprawdzania natężenia ruchu w sklepie. Tyle, że nie umiem jej znaleźć na stronie internetowej sklepu.

Inna opcja zakupów w Carrefour to gotowa paczka – jest kilka wariantów do wyboru, w tym wegetariański. https://zakupycodzienne.carrefour.pl/koszyki/

Zakupy w Carrefour można też zamówić przez aplikacje Glovo i Szopi. W tym ostatnim najbliższy termin dostawy jest odległy o 6 dni, więc bez szału.

Frisco https://www.frisco.pl/

Uprzedzam – jeśli nie masz zbudowanej historii zakupowej we Frisco, najbliższe terminy są odległe o 4-6 tygodni. Jeśli jednak robisz tam zakupy w miarę regularnie, pojawiają się pule bliższych terminów – warto na nie polować.

Piotr i Paweł https://www.e-piotripawel.pl/warszawa

Jeśli masz samochód, możesz podjechać do sklepu, złożyć zamówienie na kartce, a potem czekać w samochodzie na jego realizację. Widziałam to w „moim” Piotrze i Pawle w Markach, ale nie sprawdzałam, jak działa. Jest to rozwiązanie pośrednie, ale na pewno przydatne.

Tesco https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL

Dodatkowo, zakupy z Tesco może Ci dowieźć taksówka – za zakupy płacisz online, za dostawę – kartą przy odbiorze. To dobre rozwiązanie, jeśli nie masz samochodu.

Zakupy do domu Warszawa: dyskonty

Wiadomo, dyskonty są w Polsce najbardziej popularnym miejscem na zakupy – i nie będę tu udawać, że jestem ponad to, bo w Lidlu robię często zakupy i bardzo lubię ich tygodnie tematyczne (szczególnie tydzień włoski w Lidlu). Czy raczej powinnam powiedzieć: lubiłam, bo do końca ograniczeń w handlu nie wybieram się do Lidla. Nie dlatego, że przestałam go lubić, ale dlatego, że moje zakupy akurat tam nie są niczym niezbędnym, więc jeśli mogę – to je sobie daruję.

Biedronka – można zamówić zakupy przez Glovo i Szopi

Kaufland nie oferuje dostaw zakupów, chyba że wybierzesz gotową paczkę. Można ją zamówić ze sklepu Mango albo odebrać osobiście (ale nie w Warszawie, to dotyczy tylko kilku sklepów tej sieci w Polsce).

https://www.mango.pl/paczka-zostanwdomu

Lidl – można zamówić zakupy przez Glovo i Szopi.

Zakupy do domu: sklepy specjalistyczne

Nie znam wszystkich możliwych sklepów tego rodzaju – w zasadzie w tym mini-zestawieniu tylko jeden znam dobrze (i bardzo polecam), w pozostałych przypadkach oparłam się na poleceniach znajomych.

Owoce i Warzywa – warzywniak, ale poza tym oferuje trochę nabiału i pieczywa. Minusem jest konieczność zamawiania mailem. Ich ofertę można zobaczyć tutaj:

Drodzy Sąsiedzi🥳przedstawiamy fragment oferty naszych sklepów. Mamy nadzieję, że nieco ułatwi Wam ona składanie…

Opublikowany przez Owoce & Warzywa Czwartek, 2 kwietnia 2020

Rano Zebrano – warzywa, nabiał i garmaż z dostawą do domu, od małych producentów. https://ranozebrano.pl/

Tastestore Befsztyk.pl Żoliborz – mój ulubiony sklep mięsny. Mają sklep internetowy, ale w tej chwili terminy zamówień są bardzo odległe – około 4 tygodni, o czym sklep informuje na stronie.
https://tastestore.pl/strony/faqnadzwyczajne.html

Jeśli jesteś z Warszawy i masz czas na zakupy osobiste, bardzo polecam – wybór jest ogromny, wstępną listę możesz zrobić na podstawie tego, co jest pokazane online, a kolejki nie są długie ani dokuczliwe. PS nie bądź łosiem, nie parkuj na zakazie, na osiedlu Żoliborz Artystyczny jest dostępny parking podziemny.

Zakupy do domu: inne rozwiązania

Jeden z producentów diet pudełkowych zrobił szybki pivot i teraz dostarcza zakupy na terenie Warszawy. Reklamuje się krótkimi terminami realizacji. https://fcmarket.com.pl/

Pivot zrobiła też jedna z firm oferujących wynajem samochodów na minuty – Traficar i teraz pod adresem https://trafiszop.pl/ możesz zamówić zakupy do domu (na razie tylko Warszawa) ze sklepów Mokpol. Ogromnym plusem jest dostępność terminów – kiedy to piszę, mogę zamówić dostawę na ten sam dzień!

Sieć Żabka uruchomiła w kilku sklepach w Warszawie usługę Click & Collect.

A Ty, jak robisz teraz zakupy? A może zrobiłaś zapasy żywności i nie musisz się o nic martwić?