Kiedy miałam dwadzieścia parę lat, używałam pod oczy bardzo gęstego, treściwego kremu Clinique z serii Anti-Gravity (teraz to linia Repairwear). Wychodziłam z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć i że skóra sama weźmie, czego potrzebuje. A ponieważ pracowałam przy komputerze całymi dniami, w biurze, to czułam, że odżywianie i nawilżanie jest potrzebne.

Potem przestałam pracować w tym biurze i drogie kremy przestały mi się mieścić w budżecie, więc ratowałam się schłodzonymi żelami pod oczy. Lubię je do tej pory, ale wiem, że mają tylko doraźne działanie. A ponieważ czterdzieste urodziny już zaraz, tym uważniej przyglądam się składowi kosmetyków. Jasne, nadal mam kilka takich „na zły humor” (o nich opowiem innym razem), ale kosmetyk przede wszystkim musi działać.

Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix Estee Lauder – skład

Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix Estee Lauder wygląda „bogato” – brązowa butelka ze złotymi akcentami, fantazyjny aplikator. Ale liczy się to, co wewnątrz. A w butelce mamy lekką, ale treściwą zawiesinę, coś pomiędzy kremem a serum. W składzie antyoksydanty i dwa warianty kwasu hialuronowego, co mocno nawilża skórę. Brak jakichkolwiek składników zapachowych – kolejny plus.

Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix Estee Lauder – działanie

I to rzeczywiście działa, bo skóra pod oczami doskonale korzysta z tego kremu. Tu nie ma składników rozświetlających, doraźnie obkurczających skórę, więc nie licz, że po jednym użyciu cienie i opuchlizna znikną. Ale regularne stosowanie daje bardzo dobre efekty.

Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix Estee Lauder – opakowanie

I tylko zastanawiam się, czy ten aplikator jest takim dobrym pomysłem. Na końcu dotykam nim skóry pod oczami, a potem wkładam z powrotem do butelki z preparatem. Chociaż na pewno masaż delikatnym, szklanym aplikatorem jest lepszy niż ciągnięcie skóry palcem, czy nawet poklepywanie jej palcem. Ja mimo wszystko wolałabym pompkę, chociaż rozumiem, że całość nie wyglądałaby tak dobrze.

Cena Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix Estee Lauder to 275 zł / 15 ml. Do kupienia w perfumeriach Sephora – klik!