Gdybym mogła, zaczęłabym stroić dom na Boże Narodzenie już w listopadzie. Kolorowe girlandy, wianki na drzwi, ozdobne bombki – nie tylko takie na choinkę, ale też do postawienia na stole – uwielbiam to wszystko.

Warszawski sklep Bombkarnia to jedno z tych miejsc, gdzie prawdopodobnie byłabym w stanie zostawić wszystkie pieniądze. W działającej od 10 lat pracowni powstają bombki inne niż wszystkie – inspirowane polską ludową modą, ceramiką, rzemiosłem. Wszystkie wykonywane ręcznie na każdym z etapów produkcji.

Świętująca w tym roku jubileusz dziesięciolecia Bombkarnia w najnowszej kolekcji powraca do swoich największych bestsellerów: bombek dekorowanych łowickimi i kurpiowskimi wycinankami, kaszubskim haftem, góralską parzenicą. Kolorowe, mieniące się brokatami dekoracje zostały wyeksponowane na białym i czarnym tle, dzięki czemu z powodzeniem wpiszą się w charakter dowolnego wnętrza i każdej choinki.

Nie mogło zabraknąć bombkowych figurek w ciekawych formach, jak np. imbryki i dzbanuszki malowane tak, że przywodzącą na myśl polską ceramikę Bolesławiec. Ponadto kolekcję uzupełniają bombkowe fatałaszki – sukienki, torebki i buciki – wprost idealne na prezent dla mamy lub koleżanki.

Bombki z Bombkarni mogą wydać się relatywnie drogie – ale nie zapominajmy, że są ręcznie robione, delikatne, wyjątkowe. Poza tym, kolekcję bombek można zbierać latami. Ja już zaczęłam, a Ty?

ul. Emilii Plater 47
00-118 Warszawa
+48 22 620 16 66
sklep@bombkarnia.pl