Zima zbliża się wielkimi krokami, a z nią niskie temperatury, mało słońca, krótkie dni. To czas, kiedy większość z nas wraca myślami do wakacji. A co, gdyby naprawdę wybrać się na urlop? Zamiast myśleć o tym, jak pięknie było w lecie, poleć tam, gdzie lato jest teraz. Sprawdź nasze pomysły na zimowy urlop w egzotycznych krajach.

Egzotyczny urlop – dlaczego warto?

Od Twoich wakacji mogło już minąć sporo czasu. A może w tym roku nie było Ci jeszcze dane wypoczywać? Późna jesień i zima to czas, kiedy wszyscy czujemy, że nasze baterie są już mocno wyczerpane. Odliczamy do lata i kolejnego urlopu ze słońcem i przyjemnym ciepłem. Na szczęście wcale nie trzeba długo czekać. Egzotyczne kierunki są doskonałe na zimowy wyjazd. Na miejscu jest cieplutko, woda w morzu czy oceanie jest doskonała do kąpieli – jednym zdaniem: panują tu idealne warunki do wypoczynku. Od późnej jesieni do wczesnej wiosny trwa tutaj także sezon turystyczny, więc hotele prężnie działają, wszystkie atrakcje są dostępne, a na miejscu czekać będą wszystkie możliwe udogodnienia. 

Jak przygotować się na egzotyczne wakacje?

Planując taki pobyt, zastanów się, co chcesz robić na miejscu. Czy wolisz leżeć na plaży lub przy basenie, a może planujesz przerywać leniuchowanie w słońcu siłownią lub innymi aktywnościami? Inną opcją jest zwiedzanie i eksplorowanie okolicy – udział w wycieczkach lub samodzielne planowanie eskapad wynajętym samochodem. Można także łączyć te dwa style spędzania urlopu. Warto też pomyśleć o tym, z kim jedziemy. Jeśli z partnerem, który ma podobne upodobania – śmiało możemy wybierać kraj i hotel „pod siebie”. Gdy wybierasz się na taki wyjazd większą grupą lub z dziećmi, musisz uwzględnić potrzeby wszystkich osób, a więc dostępność atrakcji w hotelu i okolicy, które będą odpowiadać także im. 

Kolejną ważną, a dla rodzin z pociechami jedną z najważniejszych, kwestii jest lot samolotem. Zwykle loty do egzotycznych krajów trwają nawet kilkanaście godzin, uwzględniając przesiadkę lub międzylądowanie. Ten problem zażegnała już część biur podróży, które do topowych destynacji latają bezpośrednio, komfortowymi Dreamlinerami.  Lot może trwać 6-10 godzin, dlatego warto zaplanować jakieś rozrywki dla dzieci, aby nie nudziły się podczas podróży, ale w razie czego mogły też wygodnie zasnąć, np. z ulubioną zabawką. Ostatnia kwestia to budżet – zaplanuj, jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na pobyt za osobę i co pobyt za tę cenę powinien zawierać. Wszystko gotowe? Teraz możesz przejść do wyboru kierunku swojego urlopu lub sprawdzić propozycję na zimową egzotykę w ITACE.

6 najlepszych kierunków na egzotyczny urlop zimą

Planując zimowy wyjazd do egzotycznego kraju, koniecznie weź pod uwagę te sześć topowych kierunków. Każdy z nich jest nieco inny, ale wszystkie zapewniają świetną bazę hotelową, piękne plaże i idealne warunki do wypoczynku. 

  1. Kenia – tubylcy w przepięknych, kolorowych strojach, krajobrazy sawanny i możliwość połączenia wypoczynku na bajecznie pięknych plażach z okazją do zobaczenia „Wielkiej Piątki” podczas safari to niezaprzeczalne atuty tego kraju. 
  2. Brazylia – to dobra propozycja dla tych, którzy chcą połączyć słodkie nicnierobienie ze zwiedzaniem. Królestwo samby i karnawału oferuje długie, piaszczyste plaże z palmami kokosowymi, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, piękne miasta, jak kolonialny Salvador, ale także cuda natury, m.in. zieloną i dziką Amazonię i zachwycające wodospady Iguaçu.
  3. Tajlandia – zjawiskowe krajobrazy, pyszne jedzenie, doskonałe warunki do spędzenia aktywnych wakacji oraz masa fascynujących zabytków i buddyjskich świątyni to wizytówki tego kraju.
  4. Oman – nazywany „Karaibami Orientu” kraj słynie z zachwycających piaszczystych plaż, orientalnej architektury, kolorowych bazarów pachnących kadzidłem i egzotycznych krajobrazów. Doskonałe miejsce na leniwy wypoczynek na plaży, łączenie plażowania ze zwiedzaniem, eksplorowaniem pustyni w samochodzie 4×4 i odkrywaniem pięknej rafy koralowej podczas nurkowania lub snurkowania.
  5. Malediwy – słyną z luksusowych hoteli i wakacji w stylu gwiazd. Piękne wyspy rozrzucone na ponad 20 atolach przyciągają bielutkimi plażami z mięciutkim piaskiem, domkami na wodzie i możliwością rejsu między wysepkami lub nurkowania, by podziwiać małe rekiny i kolorowe rybki żyjące w Oceanie Indyjskim.
  6. Zanzibar – słynna „Wyspa Przypraw” przyciąga turystów plażami z piaskiem jak mąka – białym i bardzo drobnym. Panuje tu świetny, wakacyjny klimat, o który dbają uśmiechnięci lokalsi. Będąc tu, koniecznie udaj się na jedną z plantacji przypraw, zwiedzić tutejsze zabytki, jak Stone Town i spróbuj nurkowania do rafy koralowej.

Egzotycznych krajów, które będą świetne na zimowy wyjazd, jest oczywiście więcej. Te, wymienione wyżej to nasz subiektywny top 6, ale może po kolejnych wojażach stworzysz własną listę najlepszych kierunków na egzotyczne wakacje? Nie ma na co czekać, odkrywaj świat, a my życzymy Ci udanego wypoczynku.

Artykuł sponsorowany