Zdrowe odżywianie jest ważne dla wielu osób – w tym dla mnie. Zwykle gotuję na bieżąco, ale postanowiłam wypróbować gotowe dania ProPorcja, które znalazłam w Rossmannie. Marek był tak miły, że zgłosił się na drugiego testującego, więc wiem, co powiedzieć o dwóch z sześciu wariantów. Chcesz się dowiedzieć, jak się nam podobało? Czytaj dalej!

Gotowe dania ProPorcja: gdzie kupić

Muszę przyznać, że doceniam sieć dystrybucji – dania można kupić nie tylko w Rossmannie, ale też w sklepach Carrefour, Auchan, a także w sieci sklepików Żabka. Jest też sklep internetowy – podejrzewam, że jeśli chce się zrobić zapasy ulubionego dania, to jest to świetne żródło zaopatrzenia, ale sklep po drodze do biura to komfortowe wyjście, jeśli zapomniało się obiadu ze sobą.

Gotowe dania ProPorcja: skład

Na tyle, na ile nauczyłam się przez lata oceniać składy, uważam, że dania ProPorcja są bardzo dobrze zbudowane. Nie za wielkie, pasujące do zbilansowanej diety, bez nadmiaru zapychających węglowodanów, prawie bez dodatkowego cukru itd. Do wyboru jest w tej chwili sześć wariantów – kurczak w curry, kurczak słodko-kwaśny itp. – wszystkie dania to kurczak, sos z warzywami i kasza (różne rodzaje).

Gotowe dania ProPorcja: moja ocena

Kupiłam kurczaka w sosie śródziemnomorskim i kurczaka w sosie myśliwskim. Podgrzałam je w kuchence mikrofalowej, zgodnie z sugestią producenta. Zjedliśmy z Markiem po trochu – bo całej porcji żadne z nas nie dało rady. To nie jest tak, że te dania są niesmaczne. Po prostu nie są w żaden sposób ciekawe. Sosy pachną identycznie, w smaku są tak podobne, że gdyby zamieniono etykiety, nie zdziwiłabym się. Całość jest ciepła i zbilansowana – i to są jedyne, moim zdaniem, zalety. Gdybym chodziła do biura i gdybym kiedyś zapomniała obiadu z domu, to byłoby pewnie coś, co bym rozważyła, ale nie byłoby to nigdy moim pierwszym wyborem.

Nie chcę potępiać dań gotowych – wiem, że dla wielu osób to nadal dobre rozwiązanie i z całą pewnością lepszy wybór niż zupa z proszku, danie z firmowego barku albo cokolwiek, co można zamówić do biura. Ale uważam, że jedzenie powinno być przyjemnością za każdym razem – i dlatego zachęcam raczej do gotowania własnych posiłków. Masę pomysłów na to, co brać do pracy, znajdziesz tutaj – klik!