Chyba każdy, kto mnie zna, wie, że lubię wzornictwo Marimekko. Mam parę fartuchów kuchennych, kilka tac, miseczek, takie tam. Staram się nie być pańcią matchy-matchy, dlatego powstrzymałam się przed zakupem całej linii Unikko (to ta najbardziej znana) w kilku wariantach kolorystycznych. Ale upodobanie jest, donikąd się nie wybiera i dlatego moja koleżanka Agata (która robi najpiękniejsze kolaże na blog!) wysłała mi link z informacją o tym, że w marcu pojawi się wspólna kolekcja IKEA i Marimekko.

Kolekcja BASTUA jest inspirowana sauną i dbaniem o siebie (bardziej wellness niż higiena ogólna, ale jedno poniekąd bierze się z drugiego). Stąd różne akcesoria bardziej saunowe, jak kubełek do polewania kamieni. Jeszcze nie przekonało mnie to do zbudowania sauny (ani tym bardziej skonwertowania gościnnego na saunę), ALE reszta kolekcji zapowiada się równie obiecująco – tekstylia, szkło, naczynia do serwowania.

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko: co będzie w kolekcji?

Kolekcja będzie zawierać 26 produktów. Będzie trochę mebli – widoczne na zdjęciach lustro w pięknej drewnianej ramie, wieszak naścienny, okrągły stolik czy ledowa lampa stołowa.

Będą dodatki tekstylne – ręczniki, szlafroki, poduszki do siedzenia, torby zakupowe a nawet zasłonka do prysznica.

Będzie szkło – na zdjęciach widać szklanki i dzbanek o nieregularnych kształtach. Dzbanek już mam na liście, bo od dawna planowałam jakiś kupić, ale zależało mi na czymś kotoodpornym. Ten jest szeroki, o płaskim, stabilnym dnie, od biedy można go używać jako wazon – same plusy.

Będzie też parę tac do serwowania – mam już kilka takich z Marimekko i są świetnym dodatkiem, nie tylko na stół, ale też ogólnie do wnętrza.

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko: gdzie to kupić?

Oczywiście w sklepach IKEA. Teoretycznie jest tam też jakaś forma zakupów przez internet, ale nie wiem, czy wszystko będzie w niej dostępne – i nie wiem, czy bardzo bym chciała zamawiać np. lustro w drewnianej ramie do paczkomatu czy kurierem.

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko: ceny

Kilka lat temu, kiedy Marimekko miało współpracę z amerykańską siecią Target, cała kolekcja była bardzo przystępnie wyceniona. Dodam, że jakość nie odbiegała od tego, co znam z głównej linii i postawione obok siebie, elementy kolekcji doskonale do siebie pasują.

A teraz już to, na co czekacie, czyli

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko – ceny mebli

Ławka z drewna brzozowego: 199 zł
Stolik okrągły: 199 zł
Wieszak z 5 kołkami: 49,99 zł
Lustro w drewnianej oprawie: 299 zł
Wiadro do sauny: 129 zł

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko – ceny tekstyliów

Szlafrok: 99,99 zł
Torba w motywy liści: 9,99 zł
Poduszka podłogowa: 199 zł
Ręcznik na ławkę duży: 39,99 zł
Ręcznik na ławkę mały: 19,99 zł
Zasłona prysznicowa: 49,99 zł
Ręcznik kąpielowy: 99,99 zł
Torba w paski: 5,99 zł
Poduszka: 39,99 zł

Wspólna kolekcja IKEA i Marimekko – ceny dodatków do domu

Taca w kształcie liścia: 49,99 zł
Szklana miska: 29,99 zł
Okrągła taca w liście: 49,99 zł
Latarenka LED: 69,99 zł
Szklanka: 19,99 zł
Dzbanek: 89,99 zł
Butelka na wodę: 49,99 zł
Świeca zapachowa: 29,99 zł

Przemawia do mnie ta kolekcja. Może jednak zrobię jakąś zewnętrzną łazienkę na lato?