O tym, co to jest South Beach, w Internecie (polskim) nie ma wiele. Co więcej, jak już jest, to są tam sprzeczne informacje, w większości nijak się nie mające do prawdziwych zasad. No to tak naprawdę – co wolno jeść w 1 Fazie Diety South Beach, a czego nie?

Wolno jeść mięso i wędliny, byle nie te najtłustsze. 

Wolno jeść wszelkie przetwory mleczne, byle bez cukru i owoców. Sery – w rozsądnej ilości, bo wiadomo, że większość jest tłusta. Można też pić kefir i mleko – przy czym lepiej, żeby były to produkty o obniżonej zawartości tłuszczu (chociaż mleko 0% to w zasadzie biała woda). Tłuszcz z mlecznych odbijemy sobie serami.

Dopisuję WIELKIMI LITERAMI – bo to chyba najczęstsze pytanie:

WOLNO jeść jogurty naturalne. 

Wolno jeść jajka.

Wolno jeść warzywa bez ograniczeń – ale nie wszystkie. 

Nie wolno jeść marchewki,buraków, ziemniaków, kukurydzy, dyni.

Nie wolno jeść wątróbki, żeberek, ale też suszonych kawałków mięsa (tzw. beef jerky – chyba, że ktoś robi je sam i nie używa do marynowania miodu ani innych słodkich dodatków). Niedozwolone są też kaczka i gęś – bo są tłuste.

Nie wolno jeść lodów – za tłuste i z cukrem.

Nie wolno jeść owoców ani pić soków owocowych – nawet jeśli są bez dodatku cukru.

Nie wolno jeść żadnych rodzajów pieczywa, żadnych kasz, makaronów ani odmian ryżu.

Nie wolno pić alkoholu.

Nie wolno słodzić – ale tutaj jestem zdania, że lepsza jedna kawa dziennie z łyżeczką cukru niż męczenie się z gorzką albo co gorsza ze słodzikiem. Zaznaczam jednak, że to jest moja prywatna opinia, niepoparta autorytetem dra Agatstona.

Wolno pić kawę – ale nie więcej niż 1-2 kubki dziennie.

Wolno pić kakao – o ile jest to kakao niesłodzone (tzn. w składzie produktu jest kakao i nic więcej).

Te zasady dotyczą Fazy 1, która ma trwać dwa tygodnie – nie dłużej. W tym czasie chudniemy najwięcej. Potem pracujemy nad dojściem do naszej idealnej wagi.

O tym, co jeść w Fazie 2 Diety South Beach, również przeczytasz w tym blogu – znajdziesz tu też setki przepisów Diety South Beach.

Polecam moje ulubione 10 przepisów na Fazę 1 Diety South Beach.znizka na zakupy 11032015 Image Banner 468 x 60