Szukasz pomysłu na to, jak wprowadzić sielski klimat Prowansji we własnym domu, a w szczególności w sypialni? Skorzystaj z porad, które przygotowaliśmy!

Chcąc urządzić wnętrze w stylu prowansalskim, powinniśmy poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym osiągniemy przytulny wystrój, pełen domowego ciepła.

 

Niezbędne będą dodatki i dekoracje, które w tym przypadku powinny być utrzymane w subtelnej kolorystyce. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie sprzyjać wypoczynkowi i wpłynie na dobre samopoczucie domowników.

 

Ściany w pomieszczeniu z reguły nie mają gładkiej powierzchni, sprawiają wrażenie nieco przypadkowo pomalowanych. Oczywiście zabieg ten jest celowy i osiągniemy go za pomocą dostępnych rozwiązań, jak tynki dekoracyjne lub farby strukturalne.

 

Kolejnym etapem jest wybór mebli. W tym przypadku istotną rolę odgrywa zarówno rodzaj materiału, jak i jego kolor. Idealnym rozwiązaniem są meble w stylu francuskim, które są stylizowane na nieco podniszczone.

 

Dominującym kolorem jest biel, którą możemy przełamać dodatkami w intensywniejszych odcieniach. W sypialni centralnym punktem jest łóżko, które możemy wyposażyć w dodatkowy baldachim lub ozdobną narzutę i sporą liczbę poduszek. Szafki nocne powinny zdobić stylizowane lampy, które zadbają o przytulną atmosferę w sypialni.

 

Cena: od 32,90 zł za metr bieżący tkaniny

 

www.dekoria.pl