Dawno temu regularnie jeździłam ze znajomymi nad morze. To były czasy studenckie, pierwsza praca, więc nie mieliśmy masy pieniędzy i dlatego większość jedzenia przygotowywaliśmy sami, nie chodziliśmy do restauracji. Jednym z dań, które zawsze robiliśmy na grillu, były pieczarki faszerowane. Ostatnio przypomniało mi się to danie, ale zamiast masy sera chciałam tam dać coś innego. Stąd przepis na pieczarki faszerowane kurczakiem – doskonałe, lekkie danie, którym się najesz, ale nie będziesz potem trawić jak wąż cały dzień.
Spis treści
Pieczarki faszerowane kurczakiem: składniki
- 250-300 g pieczarek (im większe, tym lepsze – zwykle pieczarki brunatne są większe niż białe)
- 1/2 papryki
- 1/2 czerwonej cebuli
- 1 pojedynczy filet z kurczaka
- 100 g tartego sera (mozzarella, cheddar, mieszanki)
- 3 łyżki siekanej pietruszki (natki)
- 1 łyżeczka oliwy
- sól
- pieprz
Pieczarki faszerowane kurczakiem: przepis
Rozgrzej piekarnik do 150C.
Filet z kurczaka natrzyj solą, pieprzem i oliwą, piecz ok. 20 minut.
Umyj i oczyść grzyby. Ogonki wytnij, jeśli trzeba, wydrąż też blaszki. Możesz je zachować (np. mrożąc) na zupę-krem z pieczarek (napiszę o niej niedługo).
Posiekaj drobno cebulę i paprykę, zmieszaj z połową tartego sera i pietruszką.
Kiedy filet z kurczaka jest już upieczony, wyjmij go, ostudź, a potem porwij dwoma widelcami na strzępki. Dodaj do mieszanki warzyw i sera.
Ułóż pieczarki w naczyniu do zapiekania – mogą się stykać, ale niedobrze, żeby były ściśnięte. Napełnij je mieszanką warzyw, sera i kurczaka, wstaw do piekarnika na 20 minut.
Po wyjęciu z piekarnik posyp resztą sera – stopi się od temperatury pieczarek, nie trzeba już tego dalej zapiekać. Podawaj na ciepło. Jeśli smak jest dla Ciebie mało wyrazisty, dodaj ulubiony sos – musztardę, tzatziki czy hummus.
Pieczarki faszerowane kurczakiem: uwagi
Jeśli nie lubisz pieczarek, możesz do tego przepisu użyć małych, podłużnych papryk, przepołowionej i wydrążonej cukinii czy pomidorów.
Po upieczeniu, pieczarki możesz przechowywać w lodówce 2-3 dni. Podgrzej je w piekarniku (na niskiej temperaturze, 80-100C) albo na patelni pod przykryciem.
Jeśli podobał Ci się ten przepis, ale wolisz wersję bez mięsa, polecam:
Inne przepisy z pieczarkami:
Related posts
Cześć!
Mam na imię Ania. W moim blogu znajdziesz masę porad o tym, jak dobrze wybierać – tak, żeby było pięknie. Szukasz przepisu na obiad, chcesz zrobić udane zakupy, a może nie wiesz, jak rozpoznać podróbkę? Zapraszam!Masz pytania? Napisz do mnie:
ania@jestpieknie.pl